logowanie
rejestracja / zapomniałeś hasła? zamknij
Blog
03 / 29 / 2018

Fotel retro – modny element aranżacji

Fotel retro – modny element aranżacji

Coraz częściej do domów czy mieszkań szukamy oryginalnych mebli, które pełnią w nich rolę ozdoby, chociaż oczywiście nie tracą przez to na funkcjonalności. Takim meblem jest z pewnością fotel, który może zostać umieszczony w każdym wnętrzu, a jego design ożywi i uatrakcyjni aranżację. Obecnie niezwykle modne są fotele retro. Ich różne opcje wybarwienia i ciekawe formy umożliwiają stworzenie pięknego wystroju mieszkania.

Styl retro – bogactwo kształtów
Co charakteryzuje styl retro? Przede wszystkim inspiracja przeszłością. Meble będące przedstawicielami tego stylu to albo nowoczesne, estetycznie wykonane elementy wyposażenia albo te pochodzące właśnie sprzed kilkunastu lat, odnowione i pięknie prezentujące się we wnętrzach. Styl retro nawiązuje najczęściej do lat 60-tych XX wieku, a w Polsce czerpie inspiracje głównie z okresu PRL-u. Meble wykonywane w tamtych czasach cechuje prostota, wykorzystanie różnorodnych materiałów i ciekawe kształty mebli. Ze względu na to, że dawniej dostępność tkanin i surowców wykorzystywanych do produkcji mebli była znacznie utrudniona, designerzy stawiali raczej na bogactwo kształtów. To dlatego meble retro posiadają nietuzinkowy wygląd. Na podstawie tworzonych aranżacji można obecnie zauważyć drugą młodość stylu retro. Jednymi z mebli, które doskonale reprezentują ten styl są właśnie piękne fotele.

Jak wyglądają fotele w stylu retro?
Fotele retro charakteryzuje tapicerowana powierzchnia, często różnymi tkaninami, w wielu kolorach albo wyrazistych wzorach. Wyróżniają je również smukłe nogi, często ustawione pod kątem. Często w fotelach retro stosowane są drewniane podłokietniki. Wielu osobom kojarzą się one z czasami dzieciństwa lub młodości, kiedy były po prostu zwykłymi, wykorzystywanymi na co dzień meblami. Dziś nowoczesne wzornictwo czyni je znacznie atrakcyjniejszymi i często aranżacja całego pomieszczenia skupia się właśnie wokół ich ciekawej formy.

Miejsce dla fotela
Ze względu na swój dekoracyjny charakter, fotele retro mogą zostać umieszczone niemal w każdym wnętrzu. W salonie pełnią rolę mebla wypoczynkowego, w sypialni umożliwiają relaks przed snem, w pokoju dziecka zapewniają wygodę podczas czytania bajek na dobranoc. Fotel retro doskonale sprawdza się również w przedpokoju, gdzie uatrakcyjnia małą przestrzeń, a także pomaga w założeniu obuwia. Pomysłów na jego umiejscowienie w domu jest bardzo dużo, wystarczy pomyśleć o tym, jakie mamy wobec niego oczekiwania i gdzie najlepiej podkreśli piękno aranżacji.

W naszym asortymencie mebli również znajduje się kilka propozycji foteli retro. Jedną z nich jest fotel Relax, tapicerowany tkaninami w najmodniejszych obecnie kolorach. Innym fotelem nawiązującym do retro jest Bergen, który świetnie wpisuje się również w styl skandynawski. Jeśli mowa zaś o fotelu z podłokietnikami, Selene doskonale pasuje do przytulnych wnętrz, a jednocześnie zachwyca swoim nowoczesnym designem.

Ocena :
Token
komentarze
Średnia ocena: 0.00/5 na podstawie 0 opinii
ilość komentarzy 0

podobne artykuły


Nowoczesne fotele do salonu
Nowoczesny fotel powinien doskonale prezentować się we wnętrzu salonu, jak...
Kuchnia w kształcie litery U
Kuchnia zaprojektowana w kształcie litery U będzie przestrzenią uniwersalną...
Nowoczesna sypialnia na poddaszu
Poddasze to perfekcyjne miejsce do urządzenia stylowej sypialni — przytulna i...
Granatowa sypialnia
Kolor granatowy coraz śmielej wkracza do stylowych aranżacji wnętrz —...

góra
koszyk
lp nazwa produktu ilość cena usuń
1 PLN
suma
0.00 PLN