logowanie
rejestracja / zapomniałeś hasła? zamknij
Blog
01 / 09 / 2019

Pokój dla nastoletniej dziewczyny

Pokój dla nastoletniej dziewczyny

Urządzenie pokoju dla dorastającego dziecka może przysporzyć rodzicom sporo kłopotów. Gusty młodych ludzi diametralnie różnią się od upodobań starszego pokolenia, co znacząco utrudnia ich pogodzenie. Co więcej, pokoje przeznaczone dla dzieci oraz młodzieży są często niewielkich rozmiarów, co dostarcza dodatkowych problemów podczas ich wyposażania. Pokój dla nastoletniej dziewczyny stanowi więc nie lada wyzwanie, a sprostanie mu wymaga rozważenia kilku istotnych kwestii, które z pewnością wpłyną na podjęcie właściwej decyzji.

 

Funkcjonalność i styl


Tak naprawdę najistotniejszą kwestią w czasie urządzania młodzieżowego pokoju jest odnalezienie złotego środka pomiędzy praktycznym zastosowaniem wnętrza oraz jego stylowym wykończeniem. Estetyka jest niezwykle istotna w przypadku młodych kobiet, które zwracają szczególną uwagę na wizualny aspekt wnętrza. Należy jednak pamiętać, że równie ważna jest w tym przypadku wygoda. Aby pomieszczenie było jak najbardziej funkcjonalne, należy zadbać o odpowiedni dobór oraz ustawienie mebli, aby korzystanie z nich było łatwe i przyjemne. Żeby funkcjonalność szła w parze z estetyką, warto zaopatrzyć wnętrze w dekoracje oraz dodatki, które w jakiś sposób oddadzą charakter jego mieszkanki. Drobiazgi świadczące o jej zainteresowaniach oraz upodobaniach sprawią, że będzie się w nim czuła w pełni komfortowo. Istotny jest także wybór dominujących w pomieszczeniu kolorów, które powinny nie tylko współgrać ze stylistyką całej aranżacji, ale również odpowiadać preferencjom młodej kobiety. Właściwie dobrane meble, dodatki oraz dekoracje sprawią, że młoda kobieta będzie czuła się w swoim pokoju wyjątkowo.

 

Odpowiednie wyposażenie


Ważnym elementem wystroju wnętrza przeznaczonego dla nastolatki jest dobór odpowiednich mebli. Należy przede wszystkim wziąć pod uwagę fakt, że dziewczyna nadal jeszcze rośnie. W związku z tym dobrym pomysłem jest wyposażenie pomieszczenia w elementy, które mają możliwość regulacji. Warto więc zaopatrzyć pokój w regulowany fotel obrotowy, na przykład model Bravo Profil GTP, który świetnie sprawdzi się przy biurku służącym do nauki oraz spędzania wolnego czasu. W ten sposób zadbamy nie tylko o komfort dziewczyny, ale również o jej odpowiednią postawę. Dodatkowo, doskonałym rozwiązaniem w przypadku pokoju młodzieżowego jest skorzystanie z mebli wielofunkcyjnych, które dadzą nastolatce wiele możliwości, nie wykorzystując przy tym nadmiernej ilości przestrzeni. Warto więc pokusić się o zakup sofy z funkcją spania, na przykład modelu Doris, który dodatkowo wyposażony jest w pojemnik na pościel, dzięki któremu przechowywanie jej nie będzie zabierać zbyt dużo potrzebnego miejsca. Odpowiednio wyposażone wnętrze sprawi, że nastolatka z przyjemnością będzie spędzać w nim czas, nie tylko w czasie nocnego wypoczynku, ale także podczas nauki, rozrywki, czy też spotkań z przyjaciółmi.

Ocena :
Token
komentarze
Średnia ocena: 0.00/5 na podstawie 0 opinii
ilość komentarzy 0

podobne artykuły


Kanapa narożna rozkładana
Krótka drzemka, rodzinne oglądanie filmów lub czytanie książki?...
Półkotapczan nowoczesny
Półkotapczan to łóżko składane do szafy, który szczyt...
Fotele rozkładane do spania
Fotele rozkładane do spania to niezwykle ciekawe i oryginalne rozwiązanie do...
Pomysły na aranżację pokoju młodzieżowego
Aranżacja pomieszczenia, w którym nastolatek będzie spędzał większą...

góra
koszyk
lp nazwa produktu ilość cena usuń
1 PLN
suma
0.00 PLN