Menu
wróć
12 / 13 / 2018

Aranżacja salonu z aneksem kuchennym

Aranżacja salonu z aneksem kuchennym

Salony z aneksem kuchennym stają się obecnie coraz bardziej popularne. Stanowią one idealne rozwiązanie dla mieszkań niewielkich rozmiarów, których właścicielom zależy na praktycznym wykorzystaniu zamieszkałej przestrzeni. Dzięki rosnącej ilości tak urządzonych mieszkań, do wyboru jest coraz więcej pomysłów na aranżację tego typu wnętrz.


meble do salonuJak najlepiej urządzić salon z aneksem kuchennym?

Aneks kuchenny znakomicie sprawdza się w mieszkaniach, w których niemożliwe jest wyodrębnienie oddzielnej kuchni. Dzięki takiemu rozwiązaniu, można wykorzystać pełnię funkcjonalności tego pomieszczenia, nie tracąc przy tym zbyt dużo miejsca. Istnieją dwie możliwości aranżacji salonu z aneksem kuchennym. Pierwsza z nich polega na utworzeniu wolnej, całkowicie otwartej przestrzeni, która łączy się z częścią wypoczynkową bez użycia jakichkolwiek drzwi czy ścianek. Stanowią one jedną, wspólną całość, która urządzona jest w jednakowym stylu oraz kolorystyce. Dzięki temu obie części idealnie się ze sobą komponują, tworząc harmonijną, doskonale dobraną aranżację. Druga możliwość urządzenia salonu z aneksem kuchennym opiera się na delikatnym podziale pomiędzy częścią kuchenną a wypoczynkową. Można dokonać tego za pomocą wyodrębnienia wyspy kuchennej lub wprowadzając niewielką ściankę albo drzwi przesuwne. Wybór zależy od preferencji klienta, a każda z opcji ma swoje wady oraz zalety. Otwarta kuchnia daje możliwość interakcji z gośćmi czekającymi na posiłek w salonie. Nieco bardziej oddzielona sprawi natomiast, że podczas prac kuchennych nie będziemy przeszkadzać osobom wypoczywającym w drugiej części pomieszczenia.


ława do jadalni oraz salonuO czym warto pamiętać podczas urządzania salonu z aneksem kuchennym?

Aranżację salonu z aneksem kuchennym należy rozpocząć od dobrania odpowiedniej dla obu części stylistyki. Należy zadbać o to, aby zarówno część kuchenna, jak i wypoczynkowa, urządzone zostały w podobny sposób, dzięki czemu stworzą one doskonale dobraną kompozycję. W małym wnętrzach znakomicie sprawdzi się stół rozkładany DALLAS 15, który w codziennym życiu może mieć formę niewielkiego mebla, natomiast w przypadku wizyty gości można z łatwością zwiększyć jego rozmiar, dzięki czemu skutecznie wzrasta jego funkcjonalność. Obecność stołu oraz krzeseł pomoże stworzyć przestrzeń jadalnianą, dzięki czemu zyskujemy dodatkowe zastosowanie naszej przestrzeni. Uniwersalna stylistyka mebla umożliwia łatwe dopasowanie pozostałych elementów wyposażenia salonu z aneksem. Warto również zaopatrzyć część wypoczynkową w inne elementy należące do kolekcji, jak komoda z barkiem lub witryna DALLAS 09. Dzięki nim wnętrze stanie się pełniejsze oraz znacznie bardziej przytulne. Końcowy efekt, jaki osiągniemy, zależy w pełni od naszych preferencji oraz wyobraźni, jaką posiadamy. Podczas tworzenia projektu swojego salonu z aneksem, można całkowicie polegać na swoim wyobrażeniu lub skorzystać z porady eksperta bądź dostępnych w różnych źródłach przykładowych aranżacji. Dzięki takiej inspiracji nasze wnętrze może zyskać świeżość oraz nowy charakter.

komentarze

Średnia ocena: /5 na podstawie 1 opinii
Hubert
Myślę że takie rozwiązania najlepiej sprawdzą się w blokach, aby mieszkanie było funkcjonalne.
dodaj komentarz
koszyk
lp nazwa produktu ilość cena usuń
1 PLN
suma
0.00 PLN