Menu
  • Meble
  • >
  • Blog
  • >
  • >
  • Biel i drewno, czyli perfekcyjne połączenie skandynawskie
wróć
12 / 03 / 2020

Biel i drewno, czyli perfekcyjne połączenie skandynawskie

Biel i drewno, czyli perfekcyjne połączenie skandynawskie

Styl skandynawski jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych nurtów estetycznych w aranżacji wnętrz - jest nie tylko stylem niezwykle uniwersalnym i ponadczasowym, ale przede wszystkim niezwykle eleganckim i zarazem funkcjonalnym. Z czego wynika niesłabnąca popularność połączeń skandynawskich? Stylistyka skandynawska została zapoczątkowana na przełomie XIX i XX wieku, kiedy jej zadaniem było rozjaśnianie i powiększania chłodnych i dosyć mrocznych przestrzeni. Jednakże rozprzestrzenienie się trendu skandynawskiego miało miejsce w latach 50. i 60., kiedy skandynawskim projektantom wnętrz przyznano nagrodę Lunning Prize, dzięki której estetyka rozprzestrzeniła się na cały świat. Styl skandynawski to przede wszystkim połączenie bieli z naturalnym wybarwieniem drewna o widocznych usłojeniach. Głównym założeniem aranżacji wnętrza skandynawskiego jest postawienie na funkcjonalne i praktyczne w codziennym użytkowaniu rozwiązania, prostą formę oraz wykorzystanie w procesie produkcji mebli jak najbardziej naturalnych materiałów. Ogromną zaletą estetyki skandynawskiej jest optyczne powiększenie przestrzeni, dzięki wykorzystaniu minimalistycznego wystroju zestawionego z dość jasną i naturalną kolorystyką pomieszczenia. 


przeszklona witryna z oświetleniem


Minimalistyczne rozwiązania

Główny prym w estetyce skandynawskiej wiedzie jasna kolorystyka, a więc w szczególności kolor biały, który najczęściej jest zestawiany z naturalnym odcieniem drewna - jego zadaniem jest wprowadzenie do wnętrza przytulnego i ciepłego klimatu, który będzie sprzyjał codziennemu wypoczynkowi, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym. Oczywiście do pomieszczenia aranżowanego w estetyce skandynawskiej można również wprowadzić pastelowe odcienie błękitu, różu, a nawet wrzosu czy ecru. Warto zadbać o to, aby aranżowane wnętrze było jak najbardziej rozjaśnione - jest to szczególnie dobre rozwiązanie do niewielkich pomieszczeń, które zyskają na wspomnianym wcześniej wizualnym powiększeniu. Postaraj się zrezygnować z zasłon oraz niepotrzebnych dekoracji - pamiętaj, że im bardziej wnętrze będzie proste, tym więcej zyska na aspekcie elegancji. Aranżacja skandynawska powinna być przede wszystkim estetyczna i praktyczna - ważne są w jej przypadku również naturalne akcenty, np. dodatki w postaci wełny, bawełny, czy nawet juty. Aranżując przestrzeń skandynawską pokoju dziecięcego, warto zadbać o bezpieczeństwo pociechy, możliwość kreatywnego rozwoju oraz wypoczynku po ciężkim dniu. Estetyka skandynawska pozwoli na ciągły rozwój w dogodnych warunkach - znajdą się tutaj praktyczne meble, w których nie tylko będziemy mogli poukładać elementy garderoby, ale również książki czy zabawki, które nasze dziecko lubi mieć pod ręką. Przykładem kolekcji mebli wykończonej w estetyce skandynawskiej jest kolekcja STORY, która stworzy wnętrze funkcjonalne, bezpieczne i wysoce estetyczne. 


biała szafa przesuwna z lustrem

Luksus, a styl skandynawski

Zastanawiasz się, czy estetyka skandynawska będzie dobrze komponować się z akcentem elegancji i luksusu? Oczywiście, że tak! Wystarczy, że postawisz na stonowaną i jasną kolorystykę zestawioną z prostymi lub nowoczesnymi kształtami mebli. Pamiętaj, że styl skandynawski lubi aranżacje minimalistyczne, dlatego warto zrezygnować z nadmiaru dekoracji i drobnych dodatków. Jak zaaranżować elegancką sypialnię w estetyce skandynawskiej? Przede wszystkim, warto pokierować urządzeniem wnętrza w taki sposób, aby stworzyć przestrzeń przytulną, która skłania nas do wyciszenia po ciężkim dniu - powinno być to miejsce funkcjonalne, bez zbędnych dodatków, które będzie nas zachęcało do wypoczynku, każdy powinien znaleźć tutaj miejsce idealnie dla siebie. Przykładem mebli do sypialni, które doskonale sprawdzą się do udekorowania sypialni są meble z kolekcji IRMA, które nie tylko zapewniają komfort użytkowania pomieszczenia, ale również wizualnie powiększą przestrzeń i wprowadzą do niej swoisty powiew świeżości. Modernistyczne wykończenie mebli IRMA zostało osiągnięte, dzięki wprowadzeniu białej kolorystyki w wysokim połysku oraz zestawieniu jej z elementami dekoracyjnymi w postaci lustra, np. w modelu szafy trzydrzwiowej IRMA IM14. Lustro umieszczone w środkowym froncie maksymalnie powiększy przestrzeń aranżowanego pomieszczenia.

komentarze

Skomentuj ten produkt jako pierwszy.
dodaj komentarz
koszyk
lp nazwa produktu ilość cena usuń
1 PLN
suma
0.00 PLN