Menu
wróć
03 / 08 / 2019

Granatowa sypialnia

Granatowa sypialnia

Kolor granatowy coraz śmielej wkracza do stylowych aranżacji wnętrz — charakteryzuje się wyrazistością, niezaprzeczalną mocą oraz klasyczną elegancją. Do aranżacji wymarzonej sypialni mają Państwo kilka modnych rozwiązań w postaci granatowych ścian, mebli, unikalnych dodatków oraz drobnych dekoracji. W jaki sposób dobrać granatową barwę do stylu wnętrza, aby go zbytnio nie przytłoczyć oraz zbyt nie zaciemnić? Z jakimi kolorami najlepiej go zestawić, aby uzyskać przyjemne, a zarazem oryginalne pomieszczenie z niepowtarzalnym charakterem?

Wyrazista sypialnia

Na wstępie warto zaznaczyć, że granat to chłodna, jednakże niezwykle wyrazista barwa, która w odpowiedni sposób zaznaczy swoją obecność w aranżacji przestrzeni sypialni. Z pewnością trzeba obchodzić się z nią z rozwagą i umiarem — nie chcemy, aby pomieszczenie było przytłoczone mrocznymi odcieniami. Ciemne i nasycone kolory, takie jak: kobalt, antracyt czy szmaragd coraz częściej pojawiają się w stylowej kompozycji ścian i mebli przeznaczonych do sypialni. Kolor granatowy jest odcieniem, który pomaga uporządkować myśli, przez wielu wskazywany jest na kolor silnie dyscyplinujący. Idealnie sprawdzi się we wnętrzach przeznaczonych dla osób niezależnych, o dużej pewności siebie.

Granatowe ściany, czy granatowe meble

Granatowy kolor ścian idealnie sprawdzi się w przestrzeni sypialni — ściana za łóżkiem. Nie zalecamy jednak malowania wszystkich ścian na wspomniany kolor, ponieważ wnętrze stałoby się chłodne i ponure. Jedna lub dwie ściany wystarczą do odpowiedniego wyeksponowania tej przepięknej barwy. Do koloru granatowego warto dobrać biel, która stworzy z nim dynamiczny, pełen elegancji i uroku duet. Jeśli chcą Państwo stworzyć stonowaną, łagodniejszą aranżację, warto postawić na połączenie koloru granatowego z szarościami lub wszelakiego typu kremami i beżami. Należy pamiętać, że granatowe ściany mogą optycznie zmniejszyć i obniżyć małe pomieszczenia. Gdyby wyrazisty kolor ścian był dla Państwa zbyt odważną stylizacją, radzimy zacząć od drobnych dodatków i detali w kolorze granatowym, które z pewnością pozwolą się Państwu do niego przekonać. Granatowe poduszki, dywany, wazony na kwiaty, oraz meble znacznie podwyższą estetyczny aspekt sypialni.

Przytulna aranżacja wnętrza

Urządzając granatową sypialnię, nie można zapomnieć o dodatkach, które będą równoważyły kolorystykę wnętrza, jednocześnie dodając jej komfortowego i spokojnego klimatu. Z granatem można śmiało łączyć energetyczne barwy. Ponadto granat idealnie komponuje się z naturalnym odcieniem drewna, który świetnie równoważy ciężar tego chłodnego koloru. Połączenie takich kolorów jak granat, biel oraz naturalne odcienie drewna sprawią, że przestrzeń sypialni będzie prosta, elegancka i przede wszystkim ponadczasowa. Kolor granatowy reprezentuje klasyczne wnętrza, które za pomocą komfortowych elementów wyposażenia, zyskują przytulny klimat pozwalający na całkowite wyciszenie po ciężkim dniu.

komentarze

Średnia ocena: /5 na podstawie 1 opinii
Anna
Myślę że większość mebli będzie pasować do tego koloru. Odpowiedni wybór, sprawi że nasz sypialnia będzie się stylowo prezentować.
dodaj komentarz
koszyk
lp nazwa produktu ilość cena usuń
1 PLN
suma
0.00 PLN