Menu
  • Meble
  • >
  • Blog
  • >
  • >
  • Jak praktycznie wyposażyć małą garderobę?
wróć
08 / 26 / 2020

Jak praktycznie wyposażyć małą garderobę?

Jak praktycznie wyposażyć małą garderobę?

Garderoba jest przestrzenią, która nie tylko może powinna znajdować się w sypialni rodziców — świetnie sprawdzi się również w pokoju młodzieżowym, a nawet jako osobne pomieszczenie, w którym przechowywane są ciuchy całej rodziny. Garderoba to odpowiednio rozplanowane miejsce, które pozwoli przechowywać w zorganizowanym ładzie poszczególne elementy odzieży domowników. Jednakże garderoba najczęściej kojarzy się z niewielką przestrzenią użytkową — jak zatem stworzyć miejsce zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne? Należy pamiętać, że główną funkcją garderoby będzie uporządkowanie przestrzeni pokoi — to właśnie w garderobie znajdą się ciuchy sezonowe, które zabierają ogromną ilość miejsca w szafkach oraz na półkach. Garderoba pozwoli na zachowanie porządku w domu, rzadziej używane przedmioty będą schowane za zamkniętymi drzwiami ,nie przyczyniając się do wrażenia chaosu. W nieco większych garderobach dodatkowo można stworzyć kącik przeznaczony do przygotowywania ciuchów do założenia, np. miejsce, w którym można je prasować.

 

pakowna szafa do garderoby

 

Zadbaj o odpowiednie oświetlenie

Dobrze jest, gdy w garderobie znajduje się chociaż jedno okno, jednakże jeżeli nie ma takiej możliwości nic się nie dzieje — odpowiednio dobrane oświetlenie rozwiąże ten problem. W otwartej garderobie należy zwrócić uwagę, czy światło z okna nie pada bezpośrednio na ubrania, które mogą z czasem wypłowieć. Cenne i eleganckie ciuchy możesz umieścić w pokrowcach — będziesz pewien, że nie ulegną one zniszczeniu oraz zakurzeniu. Jeżeli w garderobie nie masz naturalnego światła, koniecznie zastanów się nad światłem sztucznym — trzeba dobrać odpowiednią moc do stanu zaciemnienia pomieszczenia. Oświetlenie powinno swobodnie eksponować zawartość garderoby bez przekłamywania kolorystyki poszczególnych ciuchów. W garderobie świetnie sprawdzi się oświetlenie LED listwowe lub punktowe w zimnej kolorystyce.

 

szafa w stylu skandynawskim
 

Co powinno znaleźć się w garderobie?

Odpowiednio wyposażona garderoba powinna być wykorzystana nawet w najmniejszym milimetrze. Niewielka przestrzeń jest dość trudna do zaaranżowania, dlatego warto porządnie zastanowić się nad wyborem stojaków, szafek na buty, szuflad oraz szaf zabudowanych. Ciekawym pomysłem jest wprowadzenie do garderoby zestawu mebli, dzięki czemu będzie można w nich schować nie tylko ciuchy, ale również inne drobne akcesoria. Funkcjonalnym rozwiązaniem będzie wprowadzenie do wnętrza szafy QUBIC QB-03 od producenta Lenart — dwudrzwiowa szafa prezentuje się nadzwyczaj estetycznie i nowocześnie, jednocześnie zapewniając mnóstwo miejsce do przechowywania ciuchów i drobnych akcesoriów. W małej przestrzeni idealnie sprawdzi się szafa narożna PARYS EL-9, która pozwoli na praktyczne zoptymalizowanie przestrzeni użytkowej. Pojemna szafa umożliwi poukładanie ubrań w kostkę, a także umieszczenie ich na wieszakach. Szafy do garderoby wykonane są z wysokogatunkowych materiałów i charakteryzują się ciepłym dekorem, który dodatkowo wizualnie powiększy i poszerzy wnętrze.

komentarze

Skomentuj ten produkt jako pierwszy.
dodaj komentarz
koszyk
lp nazwa produktu ilość cena usuń
1 PLN
suma
0.00 PLN