Menu
  • Meble
  • >
  • Blog
  • >
  • >
  • Jak urządzić gabinet w stylu klasycznym?
wróć
06 / 27 / 2022

Jak urządzić gabinet w stylu klasycznym?

Jak urządzić gabinet w stylu klasycznym?

Styl klasyczny jest jednym z popularniejszych stylów wnętrzarskich. Charakteryzuje się prostą, symetryczną formą z dbałością o precyzje. Priorytetem jest wysoka jakość użytych materiałów, które są ze sobą spójne. Istotną rolę odgrywa w nim oświetlenie i przeważające kolory, np. beże, brązy. Wnętrze zaaranżowane w stylu klasycznym jest identyfikowane na wzór pomieszczenia typowo angielskiego z XIX wieku. Na myśl w ten czas przychodzą przestrzenie drewniane z masywnymi, ciężkimi wizualnie meblami o stonowanych, najczęściej ciemniejszych połączeniach kolorystycznych. Fotele obszywane skórą, ciężkie, materiałowe zasłony z drapowaniami, a w pomieszczeniu dominują regały przepełnione książkami, tzw. mini biblioteczki. Urządzając gabinet w stylu klasycznym tworzy się ponadczasową i elegancką przestrzeń.

 

biurko do gabinetu

 

Tego typu zaaranżowane pomieszczenie jest funkcjonalne, ale i ekskluzywne. Masywne i wyraziste rzeźbienia mebli gabinetowych idealnie wkomponowują się w nastrojowe oświetlenie. Dzięki zachowanemu charakterowi wpisującemu się kompletnie w klasyczny styl. Firma, czy instytucja zostaje odbierana jako taka z tradycjami oraz niezwykle profesjonalna, dzięki czemu jej wizerunek plasuje się w gronie najlepszych i znających się na swojej pracy. Prestiż jest bardzo ważny, a wiarygodność u klienta wręcz bezcenna, bardzo często liczy się pierwsze wrażenie, dzięki któremu, można wiele zyskać. Atutem w proponowanym pomieszczeniu stają się wypełnione po brzegi regały z książkami branżowymi, które będą świadczyły o jeszcze większym profesjonalizmie. Dzięki nim pomieszczenie sprawia wrażenie przytulnego. Charakteru stylu klasycznego dodają umiejscowione obrazy tematyczne na ścianach, urozmaicone specjalnym oświetleniem, nadającym im ponadczasowy klimat. Niektórzy posiadacze tego typu gabinetów komponują własne galerie fotografii, czy sztuki w eleganckich ramach. Najlepiej, gdyby kolorystycznie wkomponowały się w przestrzeń oraz oddawały swoją tematykę dziedzinie świadczonych usług przez firmę, aby stanowiły spójność w wystroju.

komoda do gabinetu

 

Powszechnie wiadomo o tym, że firmy z tradycjami, czy te funkcjonujące na rynku branżowym wiele lat wzbudzają większe zaufanie niż te nowo powstałe. Centralnym miejscem, reprezentacyjnym takiego gabinetu, jest biurko, zazwyczaj potężnych rozmiarów. Dobrane do niego odpowiednie dodatki, najlepiej prestiżowe świadczące o profesjonalizmie, a umiar, tj. niekiedy „mniej znaczy więcej” jest także ważnym przesłaniem, który w tym przypadku jest bardzo istotny. Gustowne detale, oznaczają nie tandetną przesadę, lecz perfekcyjnie dobrane elementy, akcesoria, w taki sposób, że wszystko współgra ze sobą, tak jak należy. Trzymając się klarownych zasad wystroju wnętrza, można zaaranżować przepiękną i stylową przestrzeń, która doda szlachetności prowadzonemu biznesowi, co ma niebagatelne znaczenie w dzisiejszych czasach. Autentyczność idzie w parze z nieprzekombinowanymi aranżacjami, a w stylu klasycznym nienasycone barwy są mile widziane w tego typu przestrzeniach i powinny dominować w zestawieniu z całością aranżacji, a nie być przytłoczone przekombinowaniem, czy bezguściem, o który łatwo, gdy chce się „przedobrzyć”. Nie jest to aprobowane przy takich stylowych rozwiązaniach. W sklepie z meblami ADA znaleźć można idealne zestawy, dzięki którym można stworzyć przestrzeń godną uwagi, z zachowaniem wyczucia stylu klasycznego w gabinecie, na którym klientom z pewnością zależy.

komentarze

Skomentuj ten produkt jako pierwszy.
dodaj komentarz
koszyk
lp nazwa produktu ilość cena usuń
1 PLN
suma
0.00 PLN