Menu
  • Meble
  • >
  • Blog
  • >
  • >
  • Jak urządzić pokój dziecka?
wróć
05 / 11 / 2021

Jak urządzić pokój dziecka?

Jak urządzić pokój dziecka?

Urządzenie pokoju dziecka może być dla rodzica dość stresującym zadaniem, ponieważ nawet jeżeli wiemy, czym interesuje się nasze dziecko, to nie możemy mieć pewności, że za kilka miesięcy jego zainteresowania się nie zmienią. Dlatego w przypadku mniejszego dziecka nie warto stawiać na pokoje z motywem przewodnim - takie rozwiązanie znacznie bardziej odnajdzie się w przypadku aranżowania pokojów dla nastolatków. Pokój dla dziecka powinien być urządzony jako przestrzeń neutralna, ponieważ bezpieczniejszą opcją jest powieszenie plakatu czy dokupienie dodatków, niż przeprowadzanie remontu czy wymiana mebli na nowe. Pamiętaj, że najważniejszą rzeczą podczas aranżowania pokoju dziecka jest odnalezienie złotego środka pomiędzy stylowym wykończeniem wnętrza, a jego praktycznym zastosowaniem w codziennym użytkowaniu. Zobacz, jak urządzić pokój dziecka ze smakiem!


pojedyńcze łóżko do pokoju dziecięcego

 

Zadbaj o funkcjonalność!

Zarówno w pokoju chłopca, jak i dziewczynki oczywiście ogromne znaczenie będzie miał wizualny aspekt wnętrza, jednakże równie ważna jest wygoda jego użytkowania. Funkcjonalność podczas aranżacji pokoju dziecka powinna iść w parze z estetyką. Najlepszym rozwiązaniem na podkreślenie stylowej przestrzeni jest zaopatrzenie wnętrza w dodatki i dekoracje, które oddadzą charakter oraz zainteresowania osób, które mają zamieszkać pokój. Dzięki takiemu rozwiązaniu dziecko nie tylko będzie lubiło spędzać czas w swoim pokoju, ale również będzie czuło się w nim nadzwyczaj komfortowo i swobodnie - będzie to miejsce idealne do zabawy, nauki, jak również odpoczynku. Niezwykle duże znaczenie w przypadku aranżowanie pokoju dziecka ma również wybór odpowiedniej gamy kolorystycznej, która powinna współgrać ze stylistyką całej aranżacji, a także odpowiadać preferencjom dziecka. W pokoju dziewczynki świetnie będzie prezentować się jednoosobowe łóżko LUNA LN-08, które wykończone jest w subtelnej kolorystyce łączącej biel z różem. Dekor łóżka wprowadzi do aranżowanego pokoju powiew lekkości i świeżości. Natomiast do pokoju chłopaka można wprowadzić łóżko POK PO-13, które zostało wykończone w nowoczesnej stylistyce. Wspomniany element wyposażenia pokoju dziecka jest dostępny w odcieniu grafitu, jasnej szarości, bieli oraz dekoru buk ibsen.


meblościanka do pokoju dziecięcego


Czego nie powinno zabraknąć?

Często zdarza się tak, że pomieszczenie, w którym aranżowany jest pokój małego dziecka, charakteryzuje się niewielką przestrzenią użytkową, dlatego potrzeba sprytnych rozwiązań, które umożliwią nam jak najbardziej funkcjonalne zaaranżowanie pokoju. Przykładem takiego rozwiązania jest meblościanka TOM TM01, która składa się z jednoosobowego łóżka, szafy i ergonomicznego biura oraz otwartej półki. Wielofunkcyjny mebel gwarantuje praktyczne, a zarazem stylowe zaaranżowanie pomieszczenia. Meble są kluczowe w aranżacji pokoju dziecięcego - należy wziąć pod uwagę, że dziecko z dnia na dzień rośnie, dlatego świetnym rozwiązaniem jest zainwestowanie w modele mebli, które mają możliwość regulacji. Prawidłowo wyposażone wnętrze pokoju sprawi, że dziecko będzie lubiło spędzać w nim swój wolny czas - bawiąc się, ucząc czy spotykając z przyjaciółmi.

komentarze

Skomentuj ten produkt jako pierwszy.
dodaj komentarz
koszyk
lp nazwa produktu ilość cena usuń
1 PLN
suma
0.00 PLN