Menu
  • Meble
  • >
  • Blog
  • >
  • >
  • Jak zaaranżować praktyczną spiżarnię?
wróć
12 / 10 / 2020

Jak zaaranżować praktyczną spiżarnię?

Jak zaaranżować praktyczną spiżarnię?

Chyba każda pani domu, która lubi gotować, marzy o niewielkiej spiżarni, w której będzie mogła przechowywać rzadziej użytkowane sprzęty elektroniczne kuchenne, zastawę stołową, a także zrobione w sezonie letnim przetwory. Spiżarka w przestrzeni kuchni powinna być zaaranżowana w taki sposób, aby nie psuć estetyki wnętrza, a jednocześnie służyć sporą praktycznością i funkcjonalnością w codzienny, użytkowaniu. Jeżeli jesteś właścicielem małego mieszkania, szczególnie trudne może okazać się wygospodarowanie odpowiedniego miejsca do przechowywania wspomnianych przedmiotów. Dawniej spiżarnie tworzone były w celu znacznego obniżenia temperatury, jednakże w dzisiejszych czasach na rynku dostępne są pokaźnych rozmiarów wielofunkcyjne lodówki, dzięki czemu spiżarnia będzie służyć jedynie do przechowywania niektórych produktów spożywczych. Idealną opcją jest zaaranżowanie spiżarni w zasięgu kuchni, ponieważ wszystkie potrzebne nam przedmioty będziemy mieć tuż pod ręką. Jakimi meblami zaaranżować spiżarnię, aby była przestrzenią wysoce funkcjonalną, a zarazem zgrabną i nowoczesną? 


biblioteka w stylu prowansalskim


Wybierz miejsce na spiżarnię

Jeżeli Twoja kuchnia charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami użytkowymi, najlepszą możliwą opcją będzie wydzielenie miejsca w dostępnej przestrzeni np. z wykorzystaniem zamkniętego frontami regału (regały zamknięte) lub niewielkiej wnęki przymkniętej przesuwnymi drzwiami. W każdej spiżarce nie powinno zabraknąć regału kuchennego o otwartych półkach, na których będzie można poustawiać przyprawy, sprzęty kuchenne oraz inne akcesoria - takie rozwiązanie gwarantuje nam możliwość swobodnego i komfortowego przechowywania przedmiotów. Jeżeli na regale stworzymy odpowiednie miejsce do przechowywania oraz składowania przetworów kuchnia stanie się przestrzenią czystą i zorganizowaną, która będzie praktyczna w codziennym użytkowaniu. Przykładem mebla, który można wykorzystać w przestrzeni spiżarni jest model ROMA ROM11, jest to regał o otwartych półkach, w których bez problemu poukładamy przyprawy i przetwory, a także zmieszczą się na nim sprzęty kuchenne czy blachy do pieczenia ciast. Stabilny regał w całości wykonany jest z płyty meblowej laminowanej, która znana jest ze zwiększonej odporności na zabrudzenia, zarysowania, drobne uszkodzenia, a także niekorzystne oddziaływanie wilgoci czy nawet innych szkodliwych warunków atmosferycznych. Jeżeli poszukujesz jednak czegoś bardziej dekoracyjnego i wpisującego się w estetykę prowansalską, możesz wybrać model PRO.022+PRO.011, w którym dostępne jest miejsce na otwartych półkach, a także w zamkniętej szafce. Prezentowany regał będzie idealnym rozwiązaniem to spiżarki, która znajduje się w kuchni za przesuwnymi drzwiami, ponieważ nie zepsuje tworzonej estetyki wnętrza. Spiżarnia będzie miejscem niezwykle atrakcyjnym dla osób przygotowujących posiłki, ponieważ w każdej chwili można sięgnąć po interesujące nas artykuły lub przyprawy.


pojemny regał do przechowywania


Organizacja na najwyższym poziomie

Twoja kuchnia charakteryzuje się małym metrażem? Wcale nie musisz rezygnować z pomysłu związanego z aranżacją spiżarni. Wystarczy, że do przestrzeni kuchni wprowadzisz praktyczne regały, szafki oraz półki, w których będziesz mógł swobodnie przechowywać artykuły spożywcze, a także rzadko użytkowane sprzęty kuchenne. Szczególnie dzięki zestawom mebli kuchennych przestrzeń stanie się praktyczna i zorganizowana - wszystkie akcesoria będą znajdować się na swoim miejscu. Przykładem praktycznego zestawu kuchennego jest model TIFFANY T35/2.60, w którego skład wchodzą szafki górne, witryny, szafki dolne zlewowe i z szufladą, a także blaty z cokołami. Meble dostępne są w wybarwieniu łączącym uniwersalny odcień biały z białym połyskiem, dzięki czemu sprawdzą się nawet w niewielkich wnętrzach, które zostaną wizualnie powiększone i rozjaśnione, a także subtelnie odświeżone.                  

komentarze

Skomentuj ten produkt jako pierwszy.
dodaj komentarz
koszyk
lp nazwa produktu ilość cena usuń
1 PLN
suma
0.00 PLN