Menu
  • Meble
  • >
  • Blog
  • >
  • Dom
  • >
  • Jaka jest różnica między kanapą a wersalką?
wróć
10 / 10 / 2022

Jaka jest różnica między kanapą a wersalką?

Jaka jest różnica między kanapą a wersalką?

Podczas szukania idealnego mebla do pomieszczenia reprezentacyjnego domu, którym jest m.in. pokój gościnny, czy salon. Zastanawiasz się nad kilkoma aspektami mebla, które powinien spełnić zaspokajając Twoje oczekiwania, tym samym zastanawiasz się nad jego nie tylko walorami estetycznymi, ale i bierzesz pod uwagę funkcjonalność i praktyczność w użytkowaniu. Na rynku dostępnych jest szeroki wachlarz propozycji mebli tapicerowanych. W ten czas pojawi się automatycznie dylemat, który wariant wybrać? Czym się rożni jeden, od drugiego? Zaczynasz porównywać, aby natrafić na ten idealny mebel w postaci kanapy lub wersalki.

 

wersalka z funkcją spania

 

Wersalki

Charakteryzuje się tego typu meble jako kompilacja kanapy z tapczanem. Posiadają one rożne wielkości, ale znacznie dominują te, które preferowane są do korzystania w tym samym czasie przez maksymalnie 3 osoby. Dolna ich część wizualnie przedstawia prostokątną skrzynię, która jest miejscem w celu przechowywania pościeli. Natomiast górna część stworzona jest z dwóch przylegających do siebie tapicerowanych ram, które to scalone są metalowymi łączniami ze sobą. Jedna z nich pełni funkcje oparcia, za to druga siedziska. Gdy zaistnieje taka konieczność można ją rozłożyć, by służyła do spania, czy leżenia. Wersalki nie tylko mają różne fasony, ale i różnorodne boki, wszystko zależy od producentów, np. Meble ADA na swojej stronie internetowej oferuje przepiękne wersalki, które wkomponują się zarówno w ponadczasowe aranżacje, jak i tematyczną przestrzeń. Na stronie dostępnych jest kilka wzorów, które poprzez dobranie materiału, czy odpowiedniego koloru względem własnych preferencji otrzyma produkt nietuzinkowy i jedyny w swoim rodzaju. Przepięknie będą się prezentowały w pokoju młodzieżowym, np. FINKA CROSS WERSALKA, jak i w pokoju nastolatki, np. FLORENCE WERSALKA, czy też do bardziej stonowanego charakteru wnętrza, np. COMO SOFA, etc. Możliwości jest bardzo dużo i można dzięki indywidualnym połączeniom wizualizować naprawdę wyjątkową wersalkę, która posłuży przez dłuższy czas.

 

sofa rozkładana do salonu

 

Kanapy

Zdecydowanie zaliczają się do mebli uniwersalnych, które powinny znaleźć się w każdym domu. Wykonane na podstawie z konstrukcji szkieletowej. Każde urządzone pomieszczenie powinno zawierać mebel z miękkim, a zarazem wygodnym siedziskiem. Zazwyczaj kanapy mają oparcia sięgające do połowy wysokości pleców lub mierzące wysokości szyi, co nadaje dodatkowego komfortu z ich użytkowania przez kilka osób jednocześnie. Często spotykane z posiadanym systemem rozkładania z funkcją spania. Duży wybór kanap dostępny jest w sklepie intenetowym Meble ADA. Różnorodność kolorystyki, fasonów sprawia, że można mieć spersonalizowany projekt względem własnych preferencji. Ponadto ponadczasowość zaproponowanych wzorów, jest tak różnorodna, że posłuży z pewnością przez długie lata. Przepiękne są propozycje, m.in. MODUS KANAPA, VERDI KANAPA, MONACO KANAPA, SOLO SOFA, PARMA KANAPA, etc...

Meble wielofunkcyjne są bardzo popularne i póki co moda na nie, nie wygasa, a wręcz przeciwnie. Jedną z najistotniejszych różnic pomiędzy kanapami, a wersalkami jest system ich rozkładania. Kolejną różnicą jest fakt, że wersalka przeznaczona jest do korzystania z niej, dla zazwyczaj maksymalnie 3 osób w jednym czasie. Natomiast kanapa może pomieścić ich nieco więcej, gdyż jest zdecydowanie gabarytowo większym meblem i wygodniejszym niż wersalka. Oczywiście to są jedynie niuanse, a najistotniejsze są preferencje względem kupującego i późniejszego użytkownika. Różnic będzie znacznie więcej, względem wyglądu obu mebli, jak i ich kolorów, czy także materiałów, wzorów, poszyć etc… Ważnym jest to, że zarówno kanapa, jak i wersalka są meblami funkcjonalnymi i spełniającymi oczekiwania klienta, względem opcji, na którą się zdecyduje.

komentarze

Skomentuj ten produkt jako pierwszy.
dodaj komentarz
koszyk
lp nazwa produktu ilość cena usuń
1 PLN
suma
0.00 PLN