Menu
wróć
07 / 01 / 2020

Kanapy bez boków

Kanapy bez boków

Kanapy bez boków to element wyposażenia przestrzeni przeznaczony nawet dla najbardziej wymagających klientów o dość ściśle sprecyzowanych potrzebach. W zależności od dostępnej przestrzeni może się okazać, że sofy z bokami nie są funkcjonalnym rozwiązaniem, dlatego warto być przygotowanym na wybranie alternatywnych rozwiązań. Sofy bez boków to rozwiązanie, które szczególnie sprawdzi się w przypadku, gdy mebel jest umieszczony w przestrzeni pokoju dziennego. Tego typu sofa za dnia jest miejscem do wypoczynku dla całej rodziny i zaproszonych przyjaciół, a w nocy zamienia się w łóżko zapewniające komfort i bezpieczeństwo snu — w takim przypadku boki są zupełnie zbędne, ponieważ będą wyłącznie utrudniać użytkowanie mebla. Ciekawym rozwiązaniem jest zastąpienie niepraktycznych boków podłużnymi poduszkami, które w każdej chwili można odłożyć w inne miejsce. Wybór sofy do salonu lub pokoju dziennego jest jednym z najważniejszych zadań podczas urządzania mieszkania, dlatego nie tylko warto skupić się na stylistyce, w której wykończona jest sofa, ale również na wykorzystanych w procesie produkcji materiałach.


nowoczesna sofa bez boków
 

 

Ergonomiczny mebel wypczynkowy

Sofa zakupiona do salonu powinna być meblem, który łączy walory estetyczne z praktycznymi, a także jest wyposażony w dodatkowe funkcje, które zwiększają komfort codziennego użytkowania konstrukcji. Najczęściej wybieranymi modelami w dzisiejszych czasach są sofy w nowoczesnej stylistyce, które dzięki uniwersalnemu wyglądowi można dopasować prawie do każdego pomieszczenia. Mebel wypoczynkowy to spora inwestycja, dlatego przed dokonaniem zakupu należy sprawdzić, z jakich materiałów jest wykonany. Warto pamiętać, że w tym przypadku liczy się nie tylko estetyka, ale również trwałość. Pokrycie sofy musi być grube, aby pomimo codziennego użytkowania nie uległo zniszczeniu i nie pojawiły się na nim przetarcia. Większość mebli dodatkowo umieszczona jest na niewielkich nóżkach, które nadają elementowi wyposażenia aspektu lekkości. Ergonomiczna sofa będzie posiadała odpowiednie wypełnienie, dzięki któremu będzie nie tylko miękka, ale również elastyczna — nie pojawią się na niej wgniecenia i nieestetyczne odkształcenia.

 

kanapa do salonu

 

Nowoczesna sofa bez boków

W dzisiejszych czasach dużą popularnością cieszą się sofy bez boków, ponieważ posiadają one wbudowane funkcje dodatkowe. Wybierając sofę bez boków do pokoju dziennego, decydujemy się na komfort wypoczynku w nocy. Sofa z funkcją spania bez boków nie będzie miała ograniczników długości — a można do niej dodać podłużne poduszki, które będą alternatywą dla boków. Sofy, które pełnią funkcję łóżka, zazwyczaj są wyposażone w pojemnik na pościel, w którym można przechowywać poduszki, kołdrę, koce, a także inne przedmioty codziennego użytku. Jedną z propozycji do stylowo wyposażonego wnętrza jest kanapa PRIMO pochodząca od producenta Anrom — to nowoczesna, a zarazem lekka konstrukcja, która zapewni wygodne miejsce do wypoczynku. We wspomnianym modelu boki zastąpiono poduszkami, które w każdej chwili można zdjąć. Kanapa PRIMO wyposażona jest w funkcję spania i pojemnik na poście, a także wypełnione formatkami piankowymi poduszki oparciowe. Kanapa będzie niezastąpionym meblem wypoczynkowym podczas oglądania telewizji, czytania książki oraz spędzania wspólnego czasu z rodziną i przyjaciółmi.

komentarze

Średnia ocena: /5 na podstawie 1 opinii
Monika
Moim zdaniem takie kanapy bez boków wyglądają lepiej niż z bokami. Bardziej pasuje to do mojego gustu
dodaj komentarz
koszyk
lp nazwa produktu ilość cena usuń
1 PLN
suma
0.00 PLN