Menu
  • Meble
  • >
  • Blog
  • >
  • Dom
  • >
  • Kontrastowe zestawienia we wnętrzach, jak je zaaranżować?
wróć
02 / 09 / 2022

Kontrastowe zestawienia we wnętrzach, jak je zaaranżować?

Kontrastowe zestawienia we wnętrzach, jak je zaaranżować?

W trendach aranżacyjnych na rok 2022 ogromna znaczenie mają kontrastowe zestawienia, które wprowadzą do wnętrz oryginalny i wręcz nietuzinkowy design. Jakie aranżacje będą najmodniejsze w nadchodzących sezonach i na jakie pomysły warto zwrócić uwagę? Jak już wspomnieliśmy, dużą popularnością będą cieszyć się kontrasty, które wbrew pozorom wcale nie muszą być dynamiczne — nawet z dodatkiem kontrastów można stworzyć przestrzeń harmonijną, która będzie sprzyjała wypoczynkowi i całkowitemu relaksowi po ciężkim dniu. Kontrastowe połączenia potrafią prezentować się w tworzonych aranżacjach niezwykle efektownie. W przypadku tworzenie kontrastowych wnętrz niezwykle ważna jest umiejętność mieszania ze sobą struktur, wzorów, a także tekstur. Oczywiście nie wolno zapomnieć o kolorach — w tym przypadku niezwykle ważne okaże się połączenie kolorów intensywnych z kolorami stonowanymi. Jak zaaranżować kontrastowe wnętrza?

 

elegancka i wygodna kanapa

 

Modny i efektowny kontrast, jak go osiągnąć?

Nadchodzący sezon w aranżacji wnętrz w pewnych kwestiach zezwala na dowolność w kwestiach aranżacyjnych, dlatego subtelny misz-masz we wnętrzach będzie pożądany. Coraz częściej zamiast przestrzeni monochromatycznych i jednowymiarowych wybieramy wnętrza, których koncepcja jest efektowna i zgodna z aktualnymi trendami. Dzięki dodaniu niebanalnego charakteru do wnętrz zyskują ona na indywidualnym aspekcie. Najłatwiej efekt kontrastu jest osiągnąć, dzięki kolorystyce mebli, podłogi oraz ścian — połączenie szarości, bieli oraz czerni to gwarancja niepowtarzalnego wnętrza, które idealnie odnajdzie się w duchu eko industrialnych aranżacji. W sezonie 2022 w aranżacji wnętrz kluczowe będą aranżacje oszczędne i surowe, które bez wątpienia przypadną do gustu miłośnikom modnej estetyki. Do takich klasycznych odcieni kolorystycznych perfekcyjnie będą pasować meble o intensywnym wybarwieniu, np. w przestrzeni surowego salonu świetnie będzie się prezentowała kanapa Monaco, która pomimo swojej prostej formy przyciąga wzrok niebanalną kolorystyką, obok której nikt nie przejdzie obojętnie.

 

stylowy stół rozkładany

 

Jungle, czyli nowy klimat aranżacji

Jak już wspomnieliśmy, w roku 2022 dużą rolę w aranżacji wnętrz będzie odgrywać natura, dlatego większość wnętrz jest aranżowanych w dekorze butelkowej zieleni, która przyciąga wzrok swoją głębią i niepowtarzalnym pięknem. Na butelkowej zieleni przepięknie prezentują się elementy drewniane, szczególnie ciemne drewno, które w połączeniu z tym wybarwieniem zyskuje na eleganckim tonie i zwraca uwagę na ponadczasowy dekor. W przestrzeni salonu aranżowanego w stylu jungle niezwykle efektownie będzie prezentował się kolonialny stół TES TS9, który dostępny jest w ciemnym dekorze orzecha. W przypadku aranżacji jungle — świetnie ona będzie się prezentowała w łazienkach, gdzie możemy sobie pozwolić na ułożenie płytek z różnorodnymi wzorami dużych liści, które są gładkie lub posiadają widoczną strukturę. Dzięki takim elementom aranżacyjnym przestrzeń nabierze niezwykłej głębi i stanie się wielowymiarowa.

komentarze

Skomentuj ten produkt jako pierwszy.
dodaj komentarz
koszyk
lp nazwa produktu ilość cena usuń
1 PLN
suma
0.00 PLN