Menu
wróć
05 / 02 / 2023

Kuchnia modułowa prawie jak na wymiar

Kuchnia modułowa prawie jak na wymiar

Odpowiednie zaaranżowanie i funkcjonalne wyposażenie kuchni stanowi wyzwanie, któremu można sprostać wybierając meble kuchenne modułowe lub te wykonywane na wymiar. Coraz większą popularnością zaczynają się współcześnie cieszyć kuchnie modułowe ze względu na ich łatwość montażu, atrakcyjne ceny, dostępność na rynku dużej ilości różnych kolekcji oraz mnogość rozwiązań. Wybór konkretnych modułowych mebli kuchennych nie powinien być jednak całkowicie przypadkowy, a stanowić sumę przemyślanych założeń i oczekiwań. Kuchnia to wyjątkowe pomieszczenie w każdym domu, które powinno być praktyczne w codziennym użytkowaniu, sprzyjać przygotowywaniu posiłków oraz spędzaniu czasu w rodzinnym gronie.

Czym się różni kuchnia modułowa od wykonywanej na wymiar?

Jeszcze nie tak dawno w prawie każdym domu decydowano się na kuchnie na wymiar, które obecnie częściowo wypierane są przez kuchnie modułowe. Oba te rozwiązania posiadają swoich zwolenników doceniających ich zalety i przeciwników przywiązujących dużą wagę do określonych minusów. Wbrew pozorom jednak kuchnia modułowa nie odbiega jakością i możliwościami od tej wykonywanej na wymiar. Osoby mogące sobie pozwolić na standardowe wymiary mebli kuchennych z pewnością znajdą szafki kuchenne modułowe w pełni dostosowane do swoich potrzeb i estetycznych upodobań. Można się spotkać z opiniami, że z uwagi na powszechną dostępność modułowych mebli kuchennych nietrudno o małą ich oryginalność, z czym zdecydowanie się nie zgadzamy. Na rynku meblowym znajduje się ogromna ilość kolekcji, których poszczególne elementy bardzo często można dowolnie personalizować poprzez samodzielny dobór kolorystyki czy nawet sposób wykonania uchwytów do szafek. Ponadto amatorzy szczególnie innowacyjnych i unikalnych wnętrz mogą zdecydować się na połączenie ze sobą różnych kolekcji mebli kuchennych modułowych, czemu sprzyjają standardowe ich wymiary.

kuchnia modułowa

Kuchnia modułowa to zatem nic innego jak samodzielnie zestawiane ze sobą różnego rodzaju szafki stojące i wiszące. Nie są one wykonywane na wymiar, a dostępne gotowe od ręki. Bogaty asortyment różnorodnych szafek kuchennych modułowych powoduje jednak, że ich przyszły posiadacz otrzymuje szeroki wybór spośród różnych estetyk, stylów i kolorystyki. Klient sklepu meblowego MEBLE ADA samodzielnie decyduje, jaką ilość oraz rodzaj szafek kuchennych modułowych potrzebuje. Każda kuchnia modułowa będzie zatem wyjątkowa i dopasowana do Waszych potrzeb, zbliżając ją do tej wykonywanej na wymiar - bez minusów tego rozwiązania. Kuchnia na wymiar jest z reguły dużo droższa, jej wykonanie wiąże się z długim czasem oczekiwania, a wymiana jej poszczególnych elementów stanowi dość kosztowne i trudne w realizacji przedsięwzięcie.

Wyposażenie kuchni modułowej - od czego zacząć?

Jeśli jesteście na etapie aranżacji kuchni i zdecydowaliście się na zakup szafek kuchennych modułowych, prawdopodobnie zastanawiacie się nad tym, jak się za to zabrać i od czego zacząć. Przystępowanie do działania wygląda podobnie jak podczas wyboru mebli na wymiar. Pierwszym krokiem będzie zmierzenie przeznaczonego na kuchnię pomieszczenia, biorąc pod uwagę usytuowanie drzwi, okien, gniazdek, włączników i innych elementy o charakterze stałym. Na tym etapie rozważane są możliwości, czyli w którym miejscu, jaki rodzaj i ile mebli można postawić. W następnym kroku analizowane są nasze oczekiwania odnośnie funkcjonalności wszystkich szafek, blatów, itp. Należy również wziąć pod uwagę pożądane sprzęty AGD wraz z ich wstępnym rozmieszczeniem. Najlepiej będzie rozpisać sobie wszystko na kartce, przechodząc od ogółu do szczegółu, aby nic istotnego nam nie umknęło. Tym sposobem od ilości, wielkości i rodzaju szafek kuchennych modułowych przejdziecie do powierzchni blatów, estetyki uchwytów i pożądanych rozwiązań (np. wysuwana półka w szafce stojącej). Jeśli uświadomicie sobie, co Was interesuje i jakich mebli potrzebujecie, z pewnością łatwiej Wam będzie wybrać określoną kolekcję wraz z jej poszczególnymi elementami.

meble kuchenne modułowe

 

Przewagi kuchni modułowej

Osoby posiadające niestandardowe wymiary kuchni lub oczekujące szczególnie spersonalizowanych rozwiązań prawdopodobnie będą wolały zdecydować się na kuchnię na wymiar. Meble kuchenne modułowe stanowią natomiast świetne rozwiązanie w przypadku posiadania dość standardowego pomieszczenia. Nie oznacza to absolutnie, że dobrane szafki kuchenne modułowe nie mogą być wyjątkowe, co już przedstawiliśmy powyżej. Kuchnie modułowe posiadają przy tym pewną przewagę ponad tymi wykonywanymi na wymiar - są dużo tańsze, prostsze w montażu, szybsze w realizacji i łatwiejsze w wymianie wyłącznie pojedynczych ich elementów. Jeśli modułowe meble kuchenne stanowią rozwiązanie stworzone z myślą o Was, zapraszamy do zapoznania się z kolekcjami Eliza, Modena, Tiffany i Prowansja dostępnymi w asortymencie naszego sklepu internetowego MEBLE ADA.

komentarze

Skomentuj ten produkt jako pierwszy.
dodaj komentarz
koszyk
lp nazwa produktu ilość cena usuń
1 PLN
suma
0.00 PLN