Menu
wróć
04 / 23 / 2019

Kuchnia w kształcie litery U

Kuchnia w kształcie litery U

Kuchnia zaprojektowana w kształcie litery U będzie przestrzenią uniwersalną oraz niezwykle urokliwą. Niepozorna „podkówka” sprawi, że w tym niezwykle ważnym wnętrzu zapanuje świetna komunikacja pomiędzy poszczególnymi strefami. Projektując kuchnię w kształcie litery U, powierzchnia zostaje wykorzystana w 100 procentach. Wygląd kuchni w kształcie litery u to połączenie dwóch równoległych rzędów szafek trzecim, który jest prostopadły do nich. Wspomniany układ idealnie sprawdza się zarówno w małych przestrzeniach, jak i tych nieco bardziej obszernych — kuchniach prostokątnych oraz w kuchniach kwadratowych. Warto pamiętać, że urządzając mniejszą kuchnię, należy zrezygnować z masywnych szafek, które będą zajmować dużą część miejsce przeznaczonego do użytkowania. W takim przypadku dobrze sprawdzą się dolne szafki, których powierzchnia jest wystarczająca do pomieszczenia sprzętów kuchennych oraz produktów spożywczych — szczególną pojemnością charakteryzują się modele umieszczona w rogach kuchni. Poprzez usunięcie górnej zabudowy kuchnia będzie sprawiała wrażenie lżejszej oraz pełniejszej światła.


biały zestaw mebli do kuchni


Funkcjonalna zabudowa

Zabudowa kuchenna w kształcie litery U może być niezwykle ergonomiczna oraz funkcjonalna pod warunkiem zachowania odpowiedniej przestrzeni między meblami, oraz sprzętami AGD. Litera U doskonale sprawdzi się także w przestrzeniach kuchennych otwartych na salon. Modnym akcentem będzie umieszczenie wyspy na środku wnętrza — będzie mogła służyć za dodatkowy blat roboczy lub barek. Solidna wyspa idealnie wcieli się w rolę schowka — można uzupełnić ją o szuflady i szafki kuchenne modułowe. W kuchni o większym metrażu, zamiast wyspy można umieścić stół jadalniany. Okrągły stół będzie modele zgrabniejszym oraz łatwiejszym do zaaranżowania niż stół kwadratowy. Natomiast stół w niewielkiej kuchni może stanowić funkcjonalne przedłużenie ciągu szafek.


zestaw mebli do kuchni z blatami

 

Optymalny układ kuchni

Zabudowa zaprojektowana na wzór litery U zapewni Państwu wygodę oraz komfort podczas wykonywania codziennych prac kuchennych. Aby praca w kuchni przebiegała zgodnie z założeniami trójkąta ergonomicznej pracy, warto postawić na dwie dłuższe ściany oraz jedną krótszą — rozłożenie zabudowy będzie praktycznej. Trójkątem roboczym nazywamy wydzielenie poszczególnych stref roboczych, tj. strefa mycia, gotowania oraz przechowywania żywności. W takiej aranżacji przestrzeni można postawić na wysoką zabudowę, jednakże należy pamiętać, że ściany bez górnych szafek będą optycznie powiększały przestrzeń. Taki rodzaj zabudowy pozwala na stworzenie optymalnej przestrzeni kuchni, która posiada odpowiednią ilość miejsca. Jednym z mebli, który idealnie wpisze się w przestrzeń kuchni w kształcie litery U, jest zestaw mebli kuchennych Modena 2.40 — został stworzony z myślą o nowoczesnych pomieszczeniach, od których wymaga się funkcjonalności oraz niebanalnego wyglądu. Ten elegancki komplet meblowy idealnie nadaje się do otwartych kuchni — z łatwością dopasują Państwo do niego pozostałe elementy wystroju oraz odpowiedni rodzaj stołu. Dzięki szafce narożnej dolnej, która znajduje się w komplecie zestawu, zaoszczędzą Państwo sporo miejsca. Pojemna szafka z powodzeniem przechowa niezbędne akcesoria kuchenne — warto wspomnieć, że została wykonana z najwyższej jakości materiałów i surowców. Produkt jest niezwykle stabilny, solidny oraz odporny na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki tak dobranym meblom z pewnością stworzą Państwo kuchnię w kształcie litery U.

komentarze

Średnia ocena: /5 na podstawie 2 opinii
Krystyna
Posiadam od niedawna takie meble jakie zostały wymienione powyżej i muszę przyznać, że to naprawdę dobry wybór w takiej cenie.
Paulina
Ja u siebie kuchnie w kształcie litery u tak rozwiązałam że meble są ustawione w rogu a jakby drugi bok litery jest w formie barku, super to się sprawdza. Ciekawe i przydatne rady, pozdrawiam.
dodaj komentarz
koszyk
lp nazwa produktu ilość cena usuń
1 PLN
suma
0.00 PLN