Menu
wróć
01 / 17 / 2017

Lustra ozdobne w aranżacji wnętrz

Lustra ozdobne w aranżacji wnętrz

Wykorzystanie luster w aranżacji wnętrz to sposób na stworzenie oryginalnej stylizacji. Stanowią ciekawy element dekoracyjny, optycznie powiększają wnętrze. Podpowiadamy, gdzie warto zawiesić lustro i jakie wybrać. 

Lustro ozdobne – idealny element dekoracyjny

Lustra bardzo często wykorzystywane są właśnie jako element dekoracyjny wnętrz. Rama rzeźbiona, złocona, czy też w nowoczesnym stylu doda uroku każdemu wnętrzu. Nie dziwi więc częste wykorzystanie luster właśnie jako ozdoba do pomieszczenia. Jest to rozwiązanie świetne na przykład do każdego salonu lub holu. Wybierając lustro, którego głównym zadaniem będzie dekoracja wnętrza, musimy więc zwrócić szczególna uwagę na jego design. Do nowoczesnego salonu idealnym rozwiązaniem będzie na przykład lustro PROVANCE. Jego prosta, ale jednocześnie bardzo charakterystyczna rama, perfekcyjnie przyozdobi klasyczne wnętrza. Kolor ramy wybrać można spośród trzech dostępnych – dopasowując w ten sposób lustro do aranżacji całego pomieszczenia. Będzie ono doskonale komponować się z pozostałymi meblami z kolekcji mebli Provance. Tak piękne lustro zawieszone na ścianie sprawia, że we wnętrzu nie potrzeba już innych dekoracji. 

Pamiętajmy o tym, że wykorzystując lustra jako element dekoracyjny w wielu przypadkach możemy już właściwie zrezygnować z innych akcesoriów dekoracyjnych. W ten sposób lustro stanowić będzie centralny punkt wnętrza. 

 

prostokątne lustro z drewnianą ramą

 

Funkcja użytkowa jest również bardzo ważna

Nie możemy zapominać oczywiście o tym, że każde lustro spełnia również funkcję użytkową. Lustra, które wykorzystujemy przede wszystkim do przeglądania się, najlepiej ustawiać w garderobie, sypialni, łazience lub w holu. Tutaj najlepiej sprawdzają się lustra pionowe, w których można zobaczyć swoją sylwetkę. Oczywiście nie zapominajmy o tym, że funkcję dekoracyjną i użytkową luster można bez problemu łączyć. Praktycznym lustrem do przedpokoju lub garderoby będzie lustro ORLANDO. Jest to prosta konstrukcja, która pasować będzie zarówno do wnętrz klasycznych, jak i tych stylowych i nowoczesnych. Lustro jest bardzo solidne, dlatego sprawdzi się w użytkowaniu przez wiele lat. 

 

prostokątne lustro z półką

 

Doświetlenie pomieszczenia

Przy wykorzystaniu lustra można doświetlić pomieszczenie, a tym samym optycznie je powiększyć. Aby w pełni wykorzystać to, że lustro odbija światło, należy umieścić je w odpowiedniej odległości od źródła tego światła. Dobrym rozwiązaniem jest zawieszenie lustra naprzeciw okna, albo na ścianie przyległej do okna – wtedy możemy w pełni wykorzystać światło naturalne. W podobny sposób wykorzystać można również światło sztuczne. Lustro w połączeniu z odpowiednim oświetleniem pozwala budować we wnętrzu dowolną atmosferę. Takie zastosowanie luster można z powodzeniem wykorzystać w salonie, w sypialni lub dużym holu.

komentarze

Średnia ocena: /5 na podstawie 1 opinii
dominika
Lustro sprawia że pokój optymalnie wygląda na większy dobre rozwiązanie w małych salonach czy innych pokojach.
dodaj komentarz
koszyk
lp nazwa produktu ilość cena usuń
1 PLN
suma
0.00 PLN