Menu
wróć
03 / 13 / 2020

Mała sofa rozkładana do spania

Mała sofa rozkładana do spania

W dzisiejszych czasach mieszkanie niewielkich rozmiarów to standard dlatego coraz częściej ową przestrzeń można urządzić zarazem funkcjonalnie, jak i nadzwyczaj elegancko oraz ponadczasowo. Nowoczesne mebel zazwyczaj pełnią wiele funkcji na raz — takim rozwiązaniem będzie też niewielkich rozmiarów sofa, którą w nocy można przekształcić w łóżko o komfortowej powierzchni spania. Oczywiście, niewielka sofa zawsze może być ustawiona także w przestronnych pomieszczeniach, np. pokoju dziecięcym czy pokoju młodzieżowym, jak również w sypialni. Wspomniana sofa stanie się także świetnym rozwiązaniem do pokoju gościnnego — zaproszeni znajomi będą mogli odprężyć się na wygodnych posłaniach po wcześniej zorganizowanej imprezie.

klasyczna sofa w kolorze szarym


Mały metraż — funkcjonalne rozwiązania

Mała sofa będzie idealnym elementem wyposażenia nowoczesnych pomieszczeń — z jednej strony jest to siedzisko przeznaczone do wspólnego wypoczynku po ciężkim dniu, a z drugiej strony łóżko, na którym można zaznać komfortowego snu. Co więcej, wspomniany mebel zgrabnie uzupełni zestaw wypoczynkowy — można na nim oglądać telewizor, czytać książkę, a także prowadzić rozmowy z drugą osobą. Funkcjonalna konstrukcja sprawdzi się podczas kilkudniowej wizyty gości lub znajomych — większość takich mebli oprócz funkcji spania wyposażonych jest w pojemne schowki na pościel, w których możemy przechowywać kołdrę, prześcieradło, a także poduszki i koce. Sofa rozkładana jest praktycznym, a zarazem wysoce estetycznym rozwiązaniem, które wpisze się w każdą aranżację przestrzeni.Nowoczesna sofa z funkcją spania

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem sofy z funkcją spania, powinieneś zwrócić uwagę na wypełnienie mebla, którym jesteś zainteresowany. Rozkładane sofy powinny być wypełnione wysokogatunkowymi sprężynami, np. bonellowymi lub sprężynowymi, które pozwolą zachować meblowi odpowiednią elastyczność siedziska — nawet pomimo codziennego użytkowania nie będzie ono ulegało odkształceniom. Jeżeli sofa ma służyć do spania, powinniśmy się skupić na twardszym materacu, który nie będzie się zapadał pod ciężarem ciała użytkowników. Pokaźne wypełnienie zestawione z pianką wysokoelastyczną jest gwarancją efektywnego wypoczynku. Oczywiście, sofa z funkcją spania powinna być wyposażona w mechanizm ułatwiający rozkładanie, dzięki któremu z rozłożeniem nie będą mieć problemu ani osoby starsze, ani młodsze.


mała sofa z funkcją spania


Wykonanie i wykończenie

Ogromne znaczenie przy wyborze sofy rozkładanej do spania ma obicie, czyli materiał, który został wykorzystany do wykonania tapicerki. W przypadku sofy do spania lepiej od skóry ekologicznej lub skóry naturalnej sprawdzi się obicie tapicerowane, które charakteryzuje się łatwością czyszczenia, możliwością ściągnięcia i wyprania, a także miękkością tekstury. Przykładem wysokiej jakości sofy jest model NICOL stworzony przez producenta Dąb Gdynia. Rozkładana sofa NICOL sprawdzi się zarówno w pokoju młodzieżowym, jak i przestrzeni salonu, dzięki prostej konstrukcji o nowoczesnym wyglądzie. Wspomniany mebel wyposażony jest w pojemny schowek na pościel, a także funkcję spania. Co więcej, sofa dostępna jest w kilku wersjach kolorystycznych, dzięki którym każdy może dobrać mebel zgodny z jego indywidualnymi preferencjami.

komentarze

Średnia ocena: /5 na podstawie 2 opinii
Mariusz
Najlepsze rozwiązanie do małych pomieszczeń.
Karol
Mała rozkładana sofa to świetne rozwiązanie, które ja zastosowałem u siebie w kawalerce. Najważniejsze to, że pozwala zaoszczędzić przestrzeń, przy zakupie kierowałem się tym aby system rozkładania był dobrze wykonany z racji że jakby nie patrzeć dwa razy dziennie tą czynność trzeba wykonać.
dodaj komentarz
koszyk
lp nazwa produktu ilość cena usuń
1 PLN
suma
0.00 PLN