Menu
wróć
12 / 13 / 2018

Mały pokój dla dwójki dzieci

Mały pokój dla dwójki dzieci

W niewielkich mieszkaniach często brakuje przestrzeni na dwa osobne pokoje dla rodzeństwa, dlatego wiele rodzin zmuszonych jest umieścić swoje dzieci w jednym. Gdy w dodatku pomieszczenie jest małe, wówczas trudność staje się jeszcze większa. Warto więc dokładnie przemyśleć aranżację tego wnętrza, aby z powodzeniem spełniało ono swoją rolę, a także zapewniło dzieciom odpowiednie warunki oraz pełen komfort i wygodę. Urządzając pokój dla dwójki dzieci, należy pamiętać nie tylko o praktycznym zastosowaniu znajdujących się w nim elementów, ale także o jego estetyce, która powinna zostać dopasowana zarówno do wieku oraz płci dzieci, jak i do ich zainteresowań oraz pasji.

funkcjonalna meblościanka


Podział przestrzeni

Pierwszym krokiem podczas urządzania pokoju dla dzieci jest odpowiedni podział przestrzeni, który musi zapewnić każdemu z nich odpowiednią ilość miejsca, a także pewną prywatność. Problem nie jest duży, gdy mamy do czynienia z rodzeństwem w podobnym wieku, a także tej samej płci. Potrzeby dzieci są wówczas podobne, a wspólne spędzanie czasu wydaje się czymś całkowicie naturalnym. Jednak gdy mamy do czynienia z dziećmi w różnym wieku, zapewnienie obojgu komfortowych warunków staje się o wiele trudniejsze, szczególnie w przypadku rodzeństwa mieszanego. Należy więc w pierwszej kolejności zastanowić się nad indywidualnymi potrzebami dzieci oraz sposobami ich zaspokojenia. W ten sposób dobór odpowiednich mebli dziecięcych i dodatków stanie się znacznie łatwiejszy, a wybór - trafny. Niezwykle istotne jest, aby w równym stopniu zadbać o komfort obojga dzieci, dzięki czemu żadne z nich nie poczuje się w żaden sposób pominięte czy wykluczone. Ich zadowolenie zaowocuje bowiem wzajemną zgodą oraz przyjemnie spędzanym czasem pełnym radości i dobrej zabawy.

meblościanka do pokoju dziewczynki


Wielofunkcyjne meble

W przypadku ograniczonej przestrzeni niezmiernie istotny jest dobór mebli, które łączą w sobie kilka różnych funkcji. To sprawi, że zaoszczędzimy nieco przestrzeni, która z pewnością przyda się dzieciom podczas wspólnej zabawy. Doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie wielofunkcyjnego łóżka, które przy okazji spełni również rolę praktycznego schowka na niezbędne drobiazgi. Świetnym przykładem takiego mebla jest łóżko należące do kolekcji TRAFFIC, które nie tylko stanowi miejsce do spania, ale również zawiera dwie szuflady oraz półkę. Ciekawym pomysłem jest też regał, który łączy w sobie również zalety szafy oraz komody. Znakomity przykład stanowi regał IQ 03, który składa się z szuflad, półek otwartych oraz zamykanych za pomocą drzwiczek, dzięki czemu możliwe jest wyeksponowanie części rzeczy oraz schowanie pozostałych. Aby zapewnić dzieciom jak najwięcej miejsca do przechowywania rzeczy, warto także zastanowić się nad zakupem wiszących półek, które zapewnią nie tylko dodatkową przestrzeń przeznaczoną na potrzebne na co dzień przedmioty, ale również posłużą jako ozdoba eksponująca pamiątki oraz dodatki znajdujące się w pomieszczeniu.

komentarze

Średnia ocena: /5 na podstawie 1 opinii
Dagmara
Wielofunkcyjne meble to fajna sprawa, nawet przy jednym dziecku jeśli pokój jest nie duży ale nie wiedzieć czemu nie pomyślałam nigdy o podziale przestrzeni, bardzo cenna rada!
dodaj komentarz
koszyk
lp nazwa produktu ilość cena usuń
1 PLN
suma
0.00 PLN