Menu
wróć
11 / 09 / 2021

Meble kolonialne, czyli jakie?

Meble kolonialne, czyli jakie?

Meble kolonialne to przede wszystkim meble odznaczające się masywną bryłą, trwałością, solidnością, a także ponadczasową stylistyką. Estetykę mebli kolonialnych najprościej można określić jako połączenie wpływów orientalnych z elementami klasycznymi. Najczęściej meble kolonialne wykonane są z egzotycznych rodzajów drewna, które wykończone jest w ciemnej kolorystyce. Dzięki swojemu ponadczasowemu designowi meble kolonialne chętnie są wykorzystywane w nowoczesnych aranżacjach wnętrz. Doceniana jest ich ponadczasowość, a także ponadprzeciętna trwałość i solidność, która jest gwarancją możliwości ich wieloletniego użytkowania. Jak zaaranżować eleganckie wnętrze z meblami w estetyce kolonialnej?


sofa dwuosobowa


Jak rozpoznać meble kolonialne?

Meble kolonialne są dość specyficzne, dzięki czemu bez większego problemu rozpoznasz je w ofercie sklepów meblowych online, jak i stacjonarnych. Jeżeli poszukujesz mebli kolonialnych do zaaranżowania w wybranej przestrzeni, koniecznie zwróć uwagę na kilka charakterystycznych cech tego gatunku, dzięki którym wybierzesz modele najwyższej jakości. Jakich cech warto poszukiwać w przypadku mebli kolonialnych? Przede wszystkim powinny być one wykonane z egzotycznego drewna, które jest materiałem trwały, o zwiększonej odporności na wpływ niekorzystnych warunków estetycznych, a zarazem estetycznie się prezentuje, podkreślając wyjątkowy charakter wnętrza. Najczęściej meble do salonu w kolonialnym dostępne są w ciemnym wybarwieniu o głębokim usłojeniu, chociaż oczywiście zdarzają się również modele o jaśniejszej kolorystyce. Kolejnym wyznacznikiem mebli kolonialnych jest ich masywna forma — są ciężkie nie tylko pod względem fizycznym, ale również wizualnym. Stylistyka kolonialna została zapoczątkowana przez Brytyjczyków w XIX wieku, gdy próbowali oni przenieść klasyczny styl wiktoriański do swoich koloni, jednakże z wykorzystaniem tamtejszych materiałów, a więc egzotycznych gatunków drewna — właśnie tak narodził się styl kolonialny.

 

biurko do gabinetu

 

Jakie meble w stylu kolonialnym wybrać do wnętrza?

Decydując się na stylistkę kolonialną w Twoim mieszkaniu, musisz pamiętać, że najważniejszym zadaniem będzie dla Ciebie stworzenie spójnej przestrzeni, która będzie urządzona w podobnym klimacie — tylko w taki sposób stylistyka kolonialna nie będzie zbytnio oderwana od rzeczywistości. Meble kolonialne świetnie odnajdą się w aranżacji prywatnego gabinetu, który dzięki nim będzie prezentował się nadzwyczaj elegancko i stylowo. Co więcej, tego typu masywne meble pozwolą nam zrównoważyć przestrzeń do pracy swoją stabilnością i klasycznym designem. Biurko wykończone w stylu kolonialnym swoją masywną formą gwarantuje użytkownikowi odpowiednią ilość miejsca do przechowywania dokumentów i akcesoriów biurowych, które będą nam potrzebne pod ręką podczas pracy. Przykładem biurka w stylu kolonialnym do przestrzeni gabinetu jest model Nevada B1, który został wykończony w dekorze dąb lefkas ciemny o widocznym usłojeniu. Ta masywna bryła o imponującym designie wyposażona jest w trzy pojemne szuflady oraz szafkę, które pomogą zorganizować przestrzeń biurową i zachować w niej ład i porządek.

komentarze

Skomentuj ten produkt jako pierwszy.
dodaj komentarz
koszyk
lp nazwa produktu ilość cena usuń
1 PLN
suma
0.00 PLN