Menu
wróć
12 / 05 / 2019

Nowoczesny pokój młodzieżowy

Nowoczesny pokój młodzieżowy

Aranżacja pokoju młodzieżowego nie jest łatwym zadaniem, ponieważ to moment przejścia z okresu dzieciństwa w dorosłość. Jest to czas związany z poszukiwaniem odpowiedzi na ważne pytania egzystencjalne, jak również własnego stylu. Jak powinniśmy urządzić pokój młodzieżowy, aby nastolatek był z niego zadowolony? Przede wszystkim należy dać nastoletniemu dziecko prawo wyboru stylistyki aranżacji — czy ma to być opcja nowoczesna, klasyczna, a może industrialna? Sam pokój warto podzielić na kilka praktycznych stref: snu, wypoczynku, nauki, rozrywki oraz przechowywania. Dzięki wprowadzeniu takiego rozwiązania pokój młodzieżowy nie tylko będzie odpowiednio uporządkowany, ale również będzie współgrał z gustami oraz potrzebami nastolatka.

 

łóżko piętrowe wraz z biurkiem i szafąPokój młodzieżowy na poddaszu

Aranżując pokój młodzieżowy, warto wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów, aby dorastające dziecko czuło się w stworzonej przestrzeni komfortowo — takie wnętrze powinno oddawać charakter młodego człowieka oraz jego zainteresowania. Ciekawym miejscem na urządzenie pokoju młodzieżowego jest poddasze — elementami, które sprawiają trochę kłopotów podczas urządzania takiej przestrzeni, są skosy lub słupy konstrukcyjne, które zazwyczaj znajdują się pośrodku pokoju. Biurko warto ustawić pod oknem dachowym lub zwykłym oknem balkonowym ze względu na potrzebne podczas nauki nasłonecznienie. Wzdłuż ścian najlepszym pomysłem będzie poustawianie niskich regałów, komód oraz witryn, dzięki którym nastolatek zyska dodatkową przestrzeń do przechowywania odzieży oraz przedmiotów związanych z jego zainteresowaniami. Na całej powierzchni pokoju warto umieścić półki na książki lub bibeloty — z pozoru trudna do zaaranżowania powierzchnia stanie się niezwykle modnym wnętrzem.Kolorystyka pokoju młodzieżowego

Wybór odpowiedniej kolorystyki w pokoju młodzieżowym warto zostawić nastolatkom, którzy coraz częściej stawiają na uniwersalne barwy — dziewczęta uciekają od różu, a chłopcy od często stosowanego błękitu. W pokojach młodzieżowych królują szarości, biel oraz czerń, a także intensywne kolory takie jak: mięta, turkus czy fiolet. „Na czasie” jest łączenie z pozoru niepasujących do siebie kolorów. Coraz częściej odchodzi się od malowania ścian w jednym kolorze. Ciekawym rozwiązaniem jest pomalowanie jednej ściany na intensywną barwę, a wszystkie inne pozostawić w ponadczasowym dekorze białym. W takim przypadku można postawić na nieco mocniejsze odcienie: czerń, czerwień, zieleń, żółć czy granat. Atrakcyjną alternatywą jest umieszczenie na ścianach malowanych wzorów lub całkowite zastąpienie farby... zapełnionymi grafiką tapetami!

 

zestaw do pokoju młodzieżowego

Pokój dla chłopaka, a pokój dla dziewczyny

W pokoju młodej kobiety nie powinno zabraknąć odpowiedniej przestrzeni przeznaczonej na garderobę. Nawet w niewielkim pokoju młodzieżowym musimy znaleźć miejsce na szafę lub stojący wieszak na ubrania, jak również lustro, w którym można swobodnie zobaczyć całą swoją sylwetkę. Szafa narożna IMOLA IM-01 to nowoczesny mebel, który wpisze się zarówno do pokoju dziewczyny, jak i chłopca. Uniwersalna kolorystyka mebli sprawi, że to propozycja idealna zarówno dla młodszych, jak i dla młodzieży. Narożna szafa zapewni sporo miejsca do przechowywania odzieży, dlatego jest świetnym rozwiązaniem dla osób posiadających wolny kąt w pokoju. Natomiast w pokoju młodego mężczyzny niebanalnym pomysłem będzie zaplanowanie dodatkowej przestrzeni pod sprzęt elektroniczny, np. szafkę RTV IMOLA IM-13, która zapewni miejsce na telewizor oraz konsolę do gier.

komentarze

Średnia ocena: /5 na podstawie 2 opinii
Sylwia
Nasz syn jest bardzo zadowolony z tak urządzonego pokoju, meble po złożeniu wyglądają dosyć solidnie, dzięki czemu (mam nadzieje) posłużą dobrych parę lat. Fajne porady dostępne na blogu, dzięki.
Małgosia
Serię mebli młodzieżowych IMOLA uważam za bardzo udaną, meble są ciekawie zaprojektowane i funkcjonalnie bez zarzutów. Kolorystycznie jak widać na prezentowanych na stronie zdjęciach, pasują zarówno do pokoju chłopaka jak i dziewczyny a dzięki całej, bardzo uniwersalnej moim zdaniem stylistyce mam nadzieję sprawdzą się w tym okresie miedzy wiekiem 12-17 lat. Interesujące i przydatne porady.
dodaj komentarz
koszyk
lp nazwa produktu ilość cena usuń
1 PLN
suma
0.00 PLN