Menu
  • Meble
  • >
  • Blog
  • >
  • >
  • Poczuj jesień we wnętrzach
wróć
11 / 23 / 2020

Poczuj jesień we wnętrzach

Poczuj jesień we wnętrzach

Jesień to zmienna pora roku, która jednym kojarzy się z „polską złotą jesienią”, czyli gamą głębokich odcieni żółci, rdzawych brązów i czerwieni, natomiast innym kojarzy się bezpośrednie z deszczową i dość pochmurną pogodą, która nie zachęca do wychodzenia na zewnątrz. Nie ważne, którym typem osobowości jesteś, z pewnością pokochasz wnętrza zaaranżowane w jesiennym klimacie, który będzie sprzyjał popołudniowemu wypoczynkowi. Jak stworzyć przytulną aranżację, która bezpośrednio wpisze się w uroki jesieni — przede wszystkim warto zadbać o naturalne i pełne ponadczasowego uroku dodatki, dzięki którym wnętrze nie tylko będzie nadzwyczaj miłe i nastrojowe, ale również praktyczne i funkcjonalne w codziennym użytkowaniu. Jesień to specyficzna pora roku, w której nie tylko dominują ciepłe barwy, ale również szarości — warto zastosować je na miękkich i przyjemnych w dotyku tkaninach, dzięki którym w celu dokonania wnętrzarskich zmian nie będziesz zmuszony do przeprowadzenia dość radykalnych remontów, które nie tylko są dość kosztowne, ale również zajmują sporo czasu i trudno doprowadzić po nich mieszkanie do porządku. Jeżeli jesień jest dla Ciebie porą roku, która znacznie obniża Twój nastrój i chcesz, aby szybko zapadające wieczory stały się dla Ciebie chwilą relaksu, koniecznie musisz urządzić przytulną aranżację wnętrza, dzięki której czas spędzony w domu będzie przyjemny i wartościowy. Jak zadbać o jesienny klimat we wnętrzach?

sofa z funkcją spania

 

Zadbaj o komfort

Jesienne wieczory kojarzą się przede wszystkim z szybko zapadającym mrokiem, mroźnym powietrzem oraz deszczową aurą. Dlatego, warto zadbać o odpowiednią aranżację wnętrza, aby poczuć się w nim przytulnie i ciepło — takim sposobem nie tylko zyskamy komfortowe miejsce wypoczynku, ale również miejsce spotkań towarzyskich ze znajomymi oraz najbliższą rodziną. Salon to jedna z przestrzeni, w której najczęściej przebywamy — kojarzy się ona z nastrojowymi świeczkami oraz ciepłymi kocami lub pledami, którymi można się nakryć, siedząc na sofie podczas oglądania filmu lub ulubionego serialu, a nawet czytania książki. Główną rolę w salonie odgrywa sofa — warto zadbać o to, aby wprowadzała do wnętrza ciepłe tony, dzięki czemu aranżacja zyska na ponadczasowym charakterze. Przykładem sofy, która wpisze się w nowoczesne wnętrza inspirowane jesienią jest model ADELE, który zachwyca estetyczną, a zarazem dość prostą konstrukcją oraz szeroką kolorystyką do wyboru, np. czerwoną, żółtą, zieloną, a nawet niebieską czy szarą. Wspomniana sofa wyposażona jest w stylowe podłokietniki, które mogą służyć za zagłówek podczas popołudniowej drzemki. Co więcej, sofa ADELE posiada wbudowaną funkcję spania, dzięki czemu w każdej chwili można ją rozłożyć i zamienić w stylowe łóżko. Jedną z najłatwiejszych metod przeprowadzenia jesiennej metamorfozy wnętrza jest wprowadzenie do niej przyjemnych w dotyku oraz niezwykle miękkich dodatków, a więc koców, pledów, pościeli, a także zwiewnych zasłon czy dywanów. Nawet niewielkie elementy przyczynią się do odmiany estetyki wnętrza.

 

fotel typu uszak

 

Złota polska jesień

Jesień bez wątpienia kojarzy nam się ze złotymi liśćmi spadającymi z drzew — delikatnie mienią się one w promieniach słońca, tworząc ponadczasowe krajobrazy, obok których nikt nie przejdzie obojętnie. Odcień złota warto zastosować we wnętrzach, ponieważ nadaje on aranżacjom eleganckiego, a zarazem niewymuszonego stylu. Akcenty złota mogą zostać wprowadzone w postaci ramek na zdjęcia, lamp w złotym wybarwieniu, a także uchwytów szafek. Jeżeli nie chcesz postawić na złoto, jego stylowym zamiennikiem będzie odcień żółty. Idealnym pomysłem, dzięki któremu wnętrze zyska na komforcie użytkowania, będzie wyposażenie go w elegancki, a zarazem zapewniający wygodę fotel w odcieniach jesiennych. Przykładem takiego fotela jest model LUND w formie uszak, który będzie idealnym elementem wyposażenia przestrzeni salonu lub prywatnego kącika wypoczynkowego. Wspomniany fotel jest odpowiednio wyprofilowany, dzięki czemu zapewni nawet wielogodzinny komfortowy wypoczynek. Fotel będzie centralnym elementem przestrzeni wypoczynkowej ze względu na wykonanie w kontrastowej tkaninie oraz stylowych, a zarazem subtelnych wzorach roślinnych. W celu zwiększenie użyteczności fotela można na niego ułożyć gruby koc lub miękką poduszkę utrzymaną w estetyce jesiennej.

komentarze

Skomentuj ten produkt jako pierwszy.
dodaj komentarz
koszyk
lp nazwa produktu ilość cena usuń
1 PLN
suma
0.00 PLN