Menu
wróć
05 / 16 / 2018

Półkotapczan – mebel, który wraca do łask

Półkotapczan – mebel, który wraca do łask

Dawniej mieszkania w blokach miały małe metraże i konieczne było stosowanie maksymalnie funkcjonalnych mebli i rozwiązań, by korzystanie z pomieszczeń wiązało się z wygodą i nie powodowało żadnych ograniczeń. Jednym z takich mebli był z pewnością półkotapczan, który znajdował się najczęściej w meblościance. Chociaż mogłoby się wydawać, że mebel stanowi relikt z przeszłości i już nikt o nim nie pamięta, to jednak obecnie półkotapczan wraca do łask i wpływa na funkcjonalną aranżację kawalerek i pokoi.

Półkotapczan w salonie

Chociaż współcześnie budowane mieszkania nie mają wcale małych metraży i często znajdują się w nich ustawne pokoje, to nie zawsze możemy sobie pozwolić na taką liczbę pomieszczeń, jaka byłaby wystarczająca do urządzenia każdego z nich oddzielnie. Chodzi tutaj głównie o łączenie wnętrz takich jak kuchnia i salon, salon i jadalnia, a nawet salon i sypialnia. Nie tylko wymusza je mały metraż mieszkania, ale też są one bardzo modne. W kawalerkach natomiast takie rozwiązanie staje się konieczne. Jeden pokój i to często połączony z kuchnią stanowi miejsce do życia dla pojedynczej osoby albo nawet pary. Bywa również, że mieszkają w nich małżeństwa z małym dzieckiem.

 

tapczan młodzieżowy


Współczesne kawalerki mają często dość duże metraże, ale nic nie zmieni tego, że dysponujemy w nich jednym wnętrzem. W kuchni więc stawiamy ladę, przy której możemy zjeść wspólnie posiłek, w salonie natomiast wygodą kanapę z funkcją spania, by w każdej chwili móc zamienić pomieszczenie w sypialnię. Nie jest to jednak jedyny sposób na urządzenie sypialni w salonie. Atrakcyjnym i nowoczesnym rozwiązaniem, które było popularne najbardziej w latach 70-tych i 80-tych XX wieku, jest właśnie półkotapczan. Mebel tego rodzaju doskonale sprawdzi się w małym salonie, z powodzeniem można dopasować go także do aranżacji każdego wnętrza. Półkotapczan po złożeniu wygląda jak zwykła komoda i nie zdradza swojej obecności. Prosty mechanizm rozkładania sprawia, że bez wysiłku można zamienić go w wygodne łóżko. Półkotapczan posiada stabilną konstrukcję dzięki zastosowaniu szczebelkowego stelaża. W jednej chwili pozwala na zamianę salonu czy wybranego pokoju z sypialnię i gwarantuje komfortowy sen.

 

tapczan z funkcją spania

 

Pokój młodzieżowy z półkotapczanem

Półkotapczan świetnie sprawdzi się nie tylko w salonie czy dziennym. Będzie on również niezastąpionym meblem w pokoju dziecka oraz pokoju młodzieżowym. Półkotapczan  łączy łóżko z praktycznymi półkami i szafkami, co gwarantuje idealne dopasowanie do pokoju i preferencji naszego dziecka. Półkotapczan sprawi, że dziecko będzie miało wystarczająco dużo miejsca do zabawy czy zajmowania się swoim hobby, a w każdej chwili rozłoży samodzielnie tapczan i odpocznie, zbierając siły na nowy dzień pełen wyzwań. Półkotapczan pomoże mu zrelaksować się w dzień, jak i zregenerować podczas snu w nocy. Ścielenie łóżka również nie będzie dla dziecka problemem, a dzięki praktycznym półkom będzie mieć wszystko w zasięgu ręki. Meblościanka z półkotapczanem dodatkowo posiada nowoczesny design i estetycznie się prezentuje. Wpłynie więc na udaną i chętnie użytkowaną aranżację pokoju.

komentarze

Skomentuj ten produkt jako pierwszy.
dodaj komentarz
koszyk
lp nazwa produktu ilość cena usuń
1 PLN
suma
0.00 PLN