Menu
  • Meble
  • >
  • Blog
  • >
  • >
  • Przedpokój w stylu angielskim, jak go zaaranżować?
wróć
04 / 20 / 2022

Przedpokój w stylu angielskim, jak go zaaranżować?

Przedpokój w stylu angielskim, jak go zaaranżować?

Styl angielski kojarzy nam się przede wszystkim z elegancją oraz luksusem niczym z królewskiego dworu, dlatego często zastanawiamy się, czy będzie on pasował do wnętrz aranżowanych współcześnie? Oczywiście, że tak! Trzeba wiedzieć, że styl angielski to przede wszystkim aranżacja ciepła i przytulna, która niezwykle chętnie jest wybierana do aranżacji współczesnych wnętrz. Ciekawie będzie się prezentować z pewnością przedpokój zaaranżowany w stylu angielskim, zwłaszcza jeżeli inne pomieszczenia w domu są również urządzone w tej stylistyce. Angielska aranżacja przedpokoju sprawi, że zaproszeni goście już od samego wejścia poczują się w Twoim domu swojsko i przytulnie!

 

stół w stylu angielskim

 

Styl angielski, czyli dokładnie?

W aranżacji wnętrza w stylu angielskim niezwykle ważne jest wykorzystanie elementów najbardziej dla niego charakterystycznych, a więc zdecydowanie się na dekoracje drewniane, np. w formie boazerii na ścianach czy w postaci drewnianego parkietu lub mebli. Ciekawą alternatywą dla boazerii angielskiej jest sztukateria na ścianach, która sprawi, że w pomieszczeniu będzie swojsko, przytulnie, a zarazem niezwykle elegancko — taki element wpłynie na dekoracyjny charakter wnętrza. Oczywiście w przypadku stylu angielskiego trzeba postawić na jasną kolorystykę, dzięki czemu styl angielski efektownie odnajdzie się nawet w mniejszych pomieszczeniach. Styl angielski to przede wszystkim jasne i neutralne kolory, wśród których najchętniej wybierana jest biel, beże oraz odcienie pastelowe. Oczywiście w przedpokoju aranżowanym w stylu angielskim nie może zabraknąć mebli dekoracyjnych, które niemniej będą nadzwyczaj funkcjonalne i pojemne. Warto również postawić na funkcjonalne siedzisko, które będzie tapicerowane miękką i przytulną tkaniną, na której będą widoczne efektowne pikowania. W przestrzeni angielskiego przedpokoju nie może również zabraknąć kwiatowych wzorów, które sprawią, że wnętrze zyska na ponadczasowym rezultacie.

 

witryna w stylu angielskim

 

Jakie meble do przedpokoju w stylu angielskim?

Do angielskiej stylistyki przedpokoju najlepszym rozwiązaniem aranżacyjnym okażą się pikowane siedziska na nóżkach wykończone w stylu retro. Oczywiście w przedpokoju nie może zabraknąć szafy, a także komody, czyli mebli, w których będzie można przechowywać drobne akcesoria, które są nam potrzebne pod ręką przed wyjściem z domu. W przypadku mebli w stylu angielskim warto zdecydować się na meble drewniane, które będą wykończone w naturalnym dekorze drewna lub zostaną przemalowane na biało, dzięki czemu wizualnie powiększą, rozjaśnią i odświeżą wnętrze. Do przedpokoju wykończonego w stylu angielskim polecamy meble Royal, które zostały stworzone z myślą o wykreowaniu stylowego, ciepłego oraz przytulnego wnętrza, które nada prym reszcie pomieszczeń. Meble angielskie z kolekcji Royal zaproszą Twoich gości do dalszego zwiedzania domu swoim niepowtarzalnym wyglądem i wysoką jakością wykończenia.

komentarze

Skomentuj ten produkt jako pierwszy.
dodaj komentarz
koszyk
lp nazwa produktu ilość cena usuń
1 PLN
suma
0.00 PLN