Menu
wróć
06 / 03 / 2020

Kanapy na nóżkach

Kanapy na nóżkach

Wybór odpowiedniej kanapy do salonu to niełatwe zadanie, ponieważ jest to przestrzeń reprezentacyjna oraz wypoczynkowa w jednym, dlatego wybrana kanapa powinna być zarazem wysoce estetycznym meblem o ponadprzeciętnej funkcjonalności i oferowanym komforcie siedzenia. Na kanapie wypoczywamy po ciężkim dniu, pracujemy, a także usadzamy zaproszonych gości w celu wypicia filiżanki aromatycznej kawy i przeprowadzenia rozmowy. Dokonując wyboru kanapy do salonu, nie tylko należy wziąć pod uwagę estetykę, w której jest wykonana, ale również preferowaną formę, mechanizm rozkładający, a nawet obicie — wszystkie te elementy zestawione ze sobą pozwolą na zdobycie sofy praktycznej w codziennym użytkowaniu, a zarazem zachwycającej gości. Rozwiązaniem najczęściej wybieranym przez klientów jest prosta forma mebla zestawiona ze stonowanymi kolorami oraz dodatkowymi funkcjami, np. rozkładaniem, które szczególnie przydaje się, gdy przyjmujemy dużą ilość gości. Kanapy na nóżkach to nadzwyczaj atrakcyjne meble, obok których nikt nie przejdzie obojętnie.


sofa w kolorze malinowym
 


Kanapy na wysokich nóżkach 

Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem są kanapy umieszczone na nóżkach, które nie tylko wpiszą się w stylistykę nowoczesną, ale także klasyczną i glamour — wszystko jest zależne od ostatecznego wykończenia mebla, a także dobrania odpowiednich materiałów i kolorów. Nóżki w kanapach najczęściej wykonane są z wysokogatunkowego drewna i są one wyznacznikiem prostoty i przejrzystości stylu — ich dekorem jest naturalne wybarwienie drewna. Dzięki wspomnianym nóżkom sofy zyskują na wizualnej lekkości, która w połączeniu ze stonowaną kolorystyką klasyczną lub odcieniami pastelowymi optycznie powiększy pomieszczenie mieszkalne. Równie ciekawym pomysłem są wysokie nóżki stworzone ze stali malowanej proszkowo, które będą idealnym elementem uzupełniającym przestrzeń minimalistyczną lub stylowego loftu. Kanapy umieszczone na wysokich nóżkach prezentują się znacznie smuklej niż sofy ich całkowicie pozbawione.

 

nowoczesna kanapa z funkcją spania

 

Funkcja spania i dodatkowe pojemniki 

Do nowoczesnych wnętrz potrzebne są innowacyjne i ergonomiczne rozwiązania, które sprawią, że wnętrze zyska na maksymalnej funkcjonalności. Na rynku dostępne są kanapy, które posiadają wbudowany mechanizm rozkładający, z którym poradzą sobie zarówno osoby młode, jak i starsze, ponieważ nie wymaga dużego nakładu siły. Kanapy z funkcją spania pozwolą przenocować zaproszonych gości w komfortowych warunkach, a także wspomniane meble sprawdzą się w pokojach dziennych, które za dnia wypełniają funkcję reprezentacyjną, a w nocy zamieniają się w wygodne łóżko. Kolejną praktyczną funkcją będzie dodatkowy pojemnik, w którym schowamy pościel wraz z poduszkami i kocem lub akcesoria, które są rzadko użytkowane i nie potrzebują być na widoku.

 

sofa bez boków w kolorze żółtym

 

Idealny mebel wypoczynkowy

Kanapa to mebel wypoczynkowy o atrakcyjnej bryle, który ma zapewnić wygodę codziennego siedzenia lub leżenia. Przykładem wysoce estetycznej kanapy na nóżkach jest model JULIETT, która swoim wyglądem nawiązuje do stylistyki skandynawskiej. Mebel wypełniony falistymi sprężynami i odporną na odkształcenia pianką wyposażony jest w funkcję spania typu klik-klak, a także posiada pojemnik na pościel. Dzięki wymienionym cechom JULIETT jest kwintesencją wygody i elegancji. Natomiast kanapa VENEZIA to mebel, który łączy w sobie klasyczny design z akcentami industrialnymi — wyposażony jest z nóżki wykonane z czarnego metalu. Kanapa VENEZIA posiada wbudowaną funkcję spania oraz pojemnik na pościel — jej atutem jest duża powierzchnia spania. Komfort spania na kanapie będzie zbliżony do wypoczynku oferowanego w łóżkach sypialnianych.

komentarze

Średnia ocena: /5 na podstawie 1 opinii
Hubert
Nóżki w kanapie nadają styl.
dodaj komentarz
koszyk
lp nazwa produktu ilość cena usuń
1 PLN
suma
0.00 PLN