Menu
wróć
05 / 04 / 2020

Kanapy z dużą powierzchnią spania

Kanapy z dużą powierzchnią spania

Rozkładane kanapy to ergonomiczne konstrukcje, które świetnie sprawdzą się w przestrzeniach pokojów gościnnych lub pokojów dziennych, gdzie nie ma zbyt wiele miejsca na wstawienie łóżka o odpowiednich wymiarach. Atrakcyjny wypoczynek za dnia, w nocy może zamienić się w wygodne łóżko zapewniające komfort i bezpieczeństwo snu, a to wszystko zawarte jest w praktycznej funkcji rozkładania. Wspomniane rozwiązanie sprawi, że kanapa dalej będzie atrakcyjnie wizualnym meblem, jednocześnie oferując dużą powierzchnię spania. Optycznie masywne oraz ciężkie bryły to przeszłość — w dzisiejszych czasach zostały one zastąpione kanapami o lekkiej formie, które umieszczone są na stabilnych nóżkach. Warto pamiętać, że kanapa nie tylko powinna wpływać na komfort wypoczynku jej użytkowników, ale również podkreślić stylistykę wnętrza.


wygodna sofa do salonu


Kanapa z funkcją spania

Na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli kanap o dużej powierzchni spania — wyposażone są w funkcję spania, tj. specjalny mechanizm ułatwiający wygodne rozkładanie mebla. Co więcej, większość modeli ze wspomnianą funkcją uzupełniona jest o praktyczny schowek na pościel, w którym można przechowywać kołdry, poduszki oraz koce. Warto zwrócić uwagę na sposób rozkładania kanapy — dostępne są różne warianty, jednakże najlepiej wybrać taki, który będzie posiadał system wspomagający, poradzą sobie z nim zarówno dzieci, jak i osoby starsze. Należy również zorientować się, czy wybrana kanapa posiada podłokietniki — nieraz mogą one delikatnie zawężać dostępną powierzchnię spania. Kanapa to prosty mebel o nowoczesnej formie, który sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, jak i nieco bardziej klasycznych wnętrzach — świetnie nadaje się do pokoju gościnnego, pokoju dziennego, a nawet pokoju młodzieżowego.

Wygodna kanapa, czyli co jest w środku

Kanapa to mebel, który powinien zapewnić wygodę nawet wielogodzinnego siedzenia, a po jej rozłożeniu — komfortowy sen, dlatego przed wyborem mebla, warto zwrócić uwagę na jego wypełnienie. Dosyć popularnym i chętnie wybieranym przez użytkowników wypełnieniem jest wypełnienie piankowe, jednakże należy pamiętać, że gąbka może się dość szybko odkształcić i nie powrócić do swojego pierwotnego kształtu, przez co kanapa straci na swoim estetycznym wyglądzie. Kolejną opcją jest wyposażenie kanapy w sprężyny — nacisk nawet z jednej strony sprawi, że pracować będzie cały układ sprężynowy, dzięki któremu siedzisko nie będzie się odkształcać nawet w najbardziej używanym miejscu. Kanapa do spania powinna mieć dosyć twarde wypełnienie, które będzie odporne na nieestetyczne odkształcenia, zbyt miękkie sprężyny lub pianka mogą doprowadzić do zapadania się użytkownika, co nie jest zbytnio korzystnym rozwiązaniem dla naszego kręgosłupa.

 

wygodna sofa do salonu i pokoju dziennego


Dodatkowe opcje kanapy

Wybierając kanapę, należy zwrócić uwagę na jej kształt - popularnym rozwiązaniem jest kanapa w kształcie litery L, którą można umieścić nawet w rogu pomieszczenia, maksymalnie wykorzystując dostępną przestrzeń użytkową. Kanapa nie tylko powinna być komfortowym meblem, ale również meblem trwałym i wysoce estetycznym, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie. Ciekawym rozwiązaniem do wnętrza będą kanapy marki PUSZMAN, które są wykonywane z dużą starannością z wysokogatunkowych materiałów. Marka oferuje zarówno meble nowoczesne, jak i nieco bardziej klasyczne, dzięki czemu każdy będzie miał możliwość dopasowania ich do swojego wnętrza. Kanapy z dużą powierzchnią spania sprawdzą się zarówno podczas popołudniowego wypoczynku, jak i podczas nocnego wypoczynku czy krótkiej drzemki.

komentarze

Średnia ocena: /5 na podstawie 1 opinii
Hubert
Kanapa z funkcja spania to dobry zakup, często odwiedza nas rodzina a dodatkowe miejsce spania przydaje się.
dodaj komentarz
koszyk
lp nazwa produktu ilość cena usuń
1 PLN
suma
0.00 PLN