Menu
  • Meble
  • >
  • Blog
  • >
  • Dom
  • >
  • Meble do pracy w domowym biurze - funkcjonalność w służbie wydajności
wróć
08 / 22 / 2023

Meble do pracy w domowym biurze - funkcjonalność w służbie wydajności

Meble do pracy w domowym biurze - funkcjonalność w służbie wydajności

Pandemia COVID-19 sprawiła, że wiele firm było zmuszonych przejść na tryb pracy zdalnej. Mimo że obecnie nic nie stoi na przeszkodzie w wykonywaniu obowiązków zawodowych w biurze stacjonarnym, to liczni pracodawcy i pracownicy zauważyli istotne korzyści płynące z pracowania w formie zdalnej bądź hybrydowej. Dlatego też nie wszyscy wrócili do trybu pracy stacjonarnej, decydując się na pracę w domowym zaciszu. Niezależnie od tego, czy wykonujemy obowiązki zawodowe w siedzibie firmy bądź we własnym mieszkaniu, potrzebujemy przestrzeni umożliwiającej nam koncentrację i efektywność. W niniejszym artykule dzielimy się z Państwem praktycznymi wskazówkami na temat aranżacji domowego biura - estetycznej, wygodnej i funkcjonalnej przestrzeni pozwalającej na wydajną pracę.

Postaw na wygodę i funkcjonalność

Wiele osób przechodzących nagle na tryb pracy zdalnej ze względu na pandemię niekoniecznie miało stosowne i odpowiednio przygotowane ku temu warunki. Teraz, gdy możemy już podejść do tematu na spokojnie, warto stworzyć sobie idealne warunki do wykonywania obowiązków zawodowych. Urządzona przestrzeń powinna być przede wszystkim funkcjonalna i wygodna, ułatwiając tym samym codzienną pracę, zapewniając odpowiednie warunki dla naszego kręgosłupa oraz pozwalając na łatwe wyciszenie się i skupienie na wykonywanych zadaniach. Kolejną istotną cechą domowego biura jest zadbanie o odpowiednią organizację przestrzeni, ogólny porządek oraz umiar. Wymienione elementy wcale nie ograniczają nas do konkretnego stylu, ponieważ każdą estetykę da się wprowadzić z zachowaniem dobrego smaku. Najważniejsze jest, abyśmy w stworzonym w domu biurze czuli się skoncentrowani i spokojni. To w końcu nam samym ma się w nim dobrze pracować, więc śmiało mogą Państwo pomyśleć o meblach biurowych odpowiadających indywidualnym preferencjom oraz o akcentach personalizujących przestrzeń.

 

biurko do gabinetu w stylu klasycznym

 

Biurko podstawą domowego biura

Praca w każdym domowym biurze odbywa się najczęściej przy komputerze stacjonarnym lub laptopie. Dlatego właśnie potrzebujemy praktycznego biurka i dołączonego do niego krzesła (opcjonalnie fotela) jak najzdrowszego dla kręgosłupa, które uczyni wykonywaną pracę maksymalnie wygodną i efektywną. Czym się kierować przy wyborze dopasowanego do naszych potrzeb biurka? Oprócz kwestii estetycznych i kolorystycznych, warto zwrócić uwagę na jego wysokość, wielkość blatu oraz ilość znajdujących się w tym meblu szuflad lub drzwiczek. W asortymencie naszego sklepu internetowego MEBLE ADA znajdują się liczne biurka, które z łatwością odnajdą się w domowych gabinetach urządzonych w różnych stylach. Eleganckim biurom w stylu klasycznym zostało zadedykowane piękne biurko Nefryt 1D4S, które zostało wyposażone w cztery poręczne szuflady i zamykane drzwiczki służące przechowywaniu pod ręką dokumentów lub innych przedmiotów potrzebnych podczas codziennej pracy. Do niego polecamy dobrać ergonomiczne krzesło z możliwością regulowania poszczególnych jego elementów, aby zminimalizować ryzyko występowania bólu pleców bądź innych dolegliwości typowych dla pracy w trybie siedzącym.

Szafa, komoda czy regał?

Trudno wyobrazić sobie skupienie na pracy, jeśli wokół nas panuje bałagan lub piętrzą się chaotycznie rozstawione stosy dokumentów. Warto więc zadbać również o meble służące zorganizowanemu i przemyślanemu przechowywaniu niezbędnych nam przedmiotów. Do tego celu możemy przede wszystkim wykorzystać zamykane szafy, częściowo bądź w całości otwarte regały albo komody. Które w jakiej sytuacji lepiej się sprawdzą? Jeśli oczywiście dysponują Państwo większym gabinetem lub potrzebują sporo miejsca przeznaczonego do przechowywania dokumentów, segregatorów i innych rzeczy, mogą zdecydować się na połączenie wszystkich wymienionych mebli. Regały stanowią świetną opcję w przypadku książek, opisanych segregatorów i innych przedmiotów możliwych do estetycznego i praktycznego wyeksponowania, z kolei zamykana szafa jest idealnym rozwiązaniem w przypadku posiadania ogromnej ilości poufnych dokumentów lub innych temu podobnych rzeczy. Komoda natomiast stanowi wspaniałą alternatywę dla dużej i masywnej szafy, dostarczając przestrzeń do przechowywania za zamkniętymi drzwiami różnorodnych przedmiotów i jednocześnie pozostawiając jej powierzchnię do dowolnego udekorowania. Ze swojej strony polecamy piękną komodę 2D4S 160 Nefryt, która jest nie tylko atrakcyjna wizualnie, ale również praktyczna oraz solidna.

 

komoda do gabinetu w stylu klasycznym

 

Udekoruj domowe biuro tak, jak lubisz

Dużą zaletą posiadania domowego biura jest to, że można je urządzić i udekorować wyłącznie wedle własnego uznania oraz potrzeb. Śmiało mogą Państwo zadbać o różnorodne dekoracje, praktyczne akcesoria biurowe oraz dodatki nadające całości spersonalizowanego charakteru. Najczęściej wybieranymi do domowego gabinetu praktycznymi a zarazem ozdobnymi dodatkami są kalendarze, organizery i lampki. Ważne jest jednak, aby dekoracje zostały wybrane ze smakiem i umiarem, generując w zaaranżowanym wnętrzu spokój oraz umożliwiając skupienie. Duży wybór mebli, praktycznych lampek biurowych i innych elementów przeznaczonych do umieszczenia w domowym gabinecie znajdą Państwo na stronie internetowej naszego internetowego sklepu meblowego MEBLE ADA.

komentarze

Skomentuj ten produkt jako pierwszy.
dodaj komentarz
koszyk
lp nazwa produktu ilość cena usuń
1 PLN
suma
0.00 PLN