Menu
  • Meble
  • >
  • Blog
  • >
  • >
  • Home office, czyli jak praktycznie urządzić miejsce pracy w domu?
wróć
11 / 23 / 2020

Home office, czyli jak praktycznie urządzić miejsce pracy w domu?

Home office, czyli jak praktycznie urządzić miejsce pracy w domu?

Komfortowa praca z domu w dzisiejszych czasach jest marzeniem wielu osób, które zostały zmuszone przez epidemię koronawirusa do pracy w formie zdalnej. Praca zdalna ma swoje wady i zalety — przede wszystkim pracownik musi być do niej odpowiednio przygotowany, a więc powinien mieć odpowiednia przestrzeń, dzięki której stworzy strefę zwaną home office, a także zadba o prawidłową organizację pracy, czyli będzie mógł swobodnie oddzielić od pracy życie prywatne. Praca zdalna dla wielu z nas może stać się nową rzeczywistością, dlatego tak ważne jest zaaranżowanie przestrzeni home office w sposób przemyślany, komfortowy, a zarazem pobudzający kreatywność. Home office powinno być miejscem, które nie tylko zapewni nam odpowiedni poziom koncentracji, ale również, w którym w łatwy sposób będziemy mogli odpoczywać i nabierać sił na dalsze działania. Domowe biuro powinno być przede wszystkim miejscem w pełni ergonomicznym, które w pełni dostosuje się do naszego stylu pracy. Najważniejszymi elementami wyposażenia home office jest biurko oraz fotel obrotowy, które zapewniają odpowiednią postawę oraz komfort nawet wielogodzinnego siedzenia. Jak wydzielić praktyczne miejsce w mieszkaniu na home office?


solidny regał


Biurko dostosowane do Twoich potrzeb

Home office to przestrzeń, która przede wszystkim powinna składać się z ergonomicznego biurka oraz odpowiednio wyprofilowanego krzesła. Biurko jest podstawowym meblem nie tylko do pracy, ale również nauki, dlatego powinien być to mebel nadzwyczaj funkcjonalny, który nie tylko swobodnie pomieści na swoim blacie laptopa, ale również książki, dokumenty oraz różnorodne akcesoria biurowe. Przy wyborze biurka niezwykle ważne jest zwrócenie uwagi na jego kształt, wielkość oraz wyposażenie — na rynku meblowym dostępna jest szeroka oferta biurek, dzięki czemu każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Warto wybrać biurko wykonane z wysokogatunkowych materiałów, a zarazem charakteryzujące się ponadprzeciętną estetyką, dzięki czemu biurko nie tylko będzie trwałe pomimo codziennego użytkowania, a zarazem będzie podkreślać design stworzonego wnętrza. Przykładem eleganckiego biurka narożnego o zwiększonej praktyczności jest model JOCKER P, który gwarantuje dużą ilość miejsca użytkowego blatu — bez wątpienia zmieszczą się na nim wszystkie potrzebne do pracy dokumenty. Zaprezentowane biurko wyposażone jest w osobne miejsce na klawiaturę, a także na komputer i inne sprzęty, np. drukarkę czy skaner. Co więcej, JOCKER P to biurko, które posiada trzy szuflady oraz jedną otwartą wnękę, w których można przechowywać drobne przedmioty, które zabierają cenne miejsce na blacie.

Ergonomiczny fotel obrotowy

Jeżeli natomiast chodzi o fotel biurowy to oczywiście najwygodniejszą opcją będzie fotel obrotowy umieszczony na jezdnej podstawie, dzięki której swobodnie można się przemieszczać po pomieszczeniu. Warto wybrać krzesło to biurka, które jest odpowiednio wyprofilowane, a także w pełni umożliwia dostosowanie wysokości oraz stopnia nachylenia oparcia do indywidualnych potrzeb, oraz preferencji. Ergonomiczny fotel powinien być wykonany z wysokogatunkowych tkanin, a także siatki umieszczonej na oparciu, dzięki której będzie dochodziło do stałej cyrkulacji powietrza, co będzie szczególnie ciekawym rozwiązaniem w przypadku sezonu letniego. Dużą popularnością w dzisiejszych czasach cieszą się tzw. krzesła biurowe kubełkowe, które nie tylko odznaczają się modernistycznym wyglądem, ale również wyposażone są w odpowiednie funkcje, dzięki którym wielogodzinne siedzenie przy komputerze będzie związane z maksymalnym komfortem.


duże nowoczesne biurko

 

Równie ważne jest oświetlenie

Home office to miejsce, które powinno być wyposażone w pokaźnych rozmiarów okna — biurko należy ustawić w takim miejscu, aby nie zasłaniać sobie cennego dopływu światła. Kwestia oświetlenie jest szczególnie ważna w sezonie jesiennym oraz zimowym, ponieważ szybko nadchodzi zmrok, który uniemożliwia pracę lub naukę przy naturalnym źródle światła. Dobrym rozwiązaniem takiego problemu będzie ustawienie na biurku lampki, dzięki której rzucimy światło na wybrane przez nas miejsca. W przypadku domowego biura idealnie sprawdzi się tutaj oświetlenie LED o stonowanej barwie, czyli ani nie za ciepłej oraz, ani nie za zimnej, jak najbardziej podobnej do naturalnej, dzięki czemu Twój wzrok nie będzie się nadmiernie męczył.

komentarze

Skomentuj ten produkt jako pierwszy.
dodaj komentarz
koszyk
lp nazwa produktu ilość cena usuń
1 PLN
suma
0.00 PLN