Menu
wróć
09 / 17 / 2020

Jadalnia w drewnianym wykończeniu

Jadalnia w drewnianym wykończeniu

Jeszcze kilka lat temu jadalnia często urządzana była w osobnym pomieszczeniu, jednakże wraz z upływem lat coraz częściej umieszcza się ją w otwartej części przestrzeni dziennej — jest połączona z salonem oraz kuchnią. Bez względu na to, czy preferujesz aranżacje nowoczesne, czy nieco bardziej klasyczne, Twoja jadalnia może stać się jednym z najbardziej reprezentacyjnych wnętrz domu. Właściwie zaaranżowana, oświetlona i udekorowana jadalnia może stać się miejscem wspólnego biesiadowania wraz z rodziną lub znajomymi. Należy pamiętać, aby jadalnię urządzić według własnych potrzeb — dobrać ją do wielkości rodziny, a także zastanowić się, ile czasu będziemy w niej rzeczywiście spędzać. Odpowiadając sobie na kilka prostych pytań, ustalisz, jak dużej jadalni potrzebujesz, i jak powinieneś ją wyposażyć. Dziś dużą popularnością cieszą się jadalnie w drewnie, czyli charakteryzujące się eleganckim finiszem drewna o naturalnym usłojeniu.

 

stół z elementami litego drewna
 

Wyraźny akcent drewna 

Podczas aranżacji przestrzeni jadalni swoją uwagę, warto zwrócić w pierwszej kolejności na najważniejszych elementach, tj. stole, krzesłach oraz odpowiednim oświetleniu. Jednak zanim wybierzemy wspomniane meble online, należy zastanowić się nad naszymi indywidualnymi potrzebami. Zbyt mały stół może irytować, ponieważ nie zapewni odpowiedniej ilości miejsca na usadzenie gości oraz podanie smacznych przekąsek, natomiast zbyt duży stół może zabrać cenną przestrzeń użytkową. Wypośrodkowaną opcją będzie wybór stołu rozkładanego, który w zależności od sytuacji można w każdej chwili rozłożyć. Uniwersalnym przykładem stołu o prostokątnym blacie jest model MORENO MOR.071, który utrzymuje się na solidnych nogach zapewniających odpowiednią stabilność. Meble z kolekcji MORENO to połączenie naturalnej okleiny z kłód starego dębu z elementami litego drewna, a także naturalną okleiną dębową. Oczywiście w jadalni nie może zabraknąć również krzeseł — ergonomiczny siedzisk, które nawet pomimo wielogodzinnego użytkowanie nie będą związane z dyskomfortem. W systemie MORENO dostępne jest wyprofilowane krzesło MOR.110, którego siedzisko wraz z częścią oparcia są tapicerowane miękką w dotyku tkaniną, do której można dobrać wymarzoną kolorystykę. W jadalni nie można zapomnieć o dostępnie do światła dziennego, a także o źródłach światła sztucznego — warto postawić na stonowaną barwę światła, nie za zimną i nie za ciepłą, a także ustawić odpowiednią moc, która będzie sprzyjała stworzeniu subtelnego klimatu.

 

zestaw mebli do jadalni

 

Dodatkowe wyposażenie jadalni

Oprócz stołu i krzeseł w jadalni powinna znaleźć się komoda lub witryna, w której będzie można schować zastawę stołową, sztućce, a także wyeksponować zestaw porcelany czy atrakcyjne wizualnie świeczniki. Komoda idealnie sprawdzi się do przechowywania potrzebnych w jadalni przedmiotów — w pomieszczeniu zapanuje ład i porządek, wszystko znajdzie się na swoim miejscu. Chcesz, aby Twoja jadalnia była elegancka i nadzwyczaj spójna? Koniecznie wybierz meble z jednej kolekcji, które gwarantują Ci jednolite stylistycznie wnętrze. W przestrzeni industrialnej lub nowoczesnej jadalni idealnie odnajdzie się połowicznie przeszklona witryna MORENO MOR.030, która dodatkowo jest uzupełniona o klimatyczne oświetlenie. Tego typu mebel oferuje możliwość przechowywania za zamkniętymi frontami przedmiotów codziennego użytku oraz wyeksponowanie atrakcyjnych dekoracji za eleganckim przeszkleniem. Jeżeli w jadalni mamy nieco mniejszy metraż, świetnie sprawdzi się w niej komoda MORENO MOR.041, która składa się z czterech drzwiczek zamykanych frontem, z czego jeden jest przeszklony oraz wysuwanej szuflady. Meble z kolekcji MORENO są elementami ergonomicznymi, które będą praktyczne w codziennym funkcjonowaniu, a zarazem prezentują się niezwykle efektownie i niepowtarzalnie — dekor drewna z widocznym usłojeniem każdemu wnętrza doda ponadczasowego klimatu.

komentarze

Skomentuj ten produkt jako pierwszy.
dodaj komentarz
koszyk
lp nazwa produktu ilość cena usuń
1 PLN
suma
0.00 PLN