Menu
  • Meble
  • >
  • Blog
  • >
  • >
  • Jadalnia w kuchni czy w salonie?
wróć
12 / 13 / 2017

Jadalnia w kuchni czy w salonie?

Jadalnia w kuchni czy w salonie?

Zapewne wiele osób urządzając dom zadaje sobie pytanie, czy lepiej ustawić stół z krzesłami w kuchni czy też w salonie. Nie każdy może sobie pozwolić na osobną jadalnię, a najnowsze trendy aranżacji pokazują, że dobrze jest łączyć ze sobą pomieszczenia. Bardzo modna jest obecnie kuchnia otwarta z salonem, a także połączenie jadalni z kuchnią lub pokojem dziennym. To także najlepsze rozwiązanie dla mieszkań w blokach, gdzie zazwyczaj nie ma na tyle pomieszczeń, aby urządzić każde z nich osobno. Które wnętrze będzie więc odpowiednie na aranżację jadalni?


funkcjonalna ława do salonu


Jadalnia w kuchni

Jadalnia w kuchni to najczęściej spotykane rozwiązanie. Tak naprawdę na co dzień rzadko kiedy serwujemy jedzenie w pokoju. To właśnie w kuchni spotykamy się z rodziną przy wspólnym śniadaniu czy kolacji. Nawet goście czują się najlepiej w kuchni. To świetne miejsce do rozmów, przesiadywania przy kawie czy serwowania poczęstunków. Kuchnia to serce domu, to tutaj dzieje się najwięcej i każdy lubi się w niej na chwilę zatrzymać. Nic więc dziwnego, że jadalnia urządzana jest właśnie w kuchni. Eleganckie meble do kuchni pozwalają na dopasowanie wielu rodzajów stołów i krzeseł. Jednym z polecanych stołów do jadalni w kuchni jest stół NORDIC ND12. Wykonano go z płyty o wysokim połysku, a podstawa stołu stanowi element z płyty laminowanej w modnym jasnym odcieniu. Stół bardzo łatwo można dopasować do wielu modeli krzeseł, jak i innych mebli, szczególnie, że meble kuchenne często są wykonywane z płyty MDF, barwionej na różne odcienie, także na biało.

krzesło z tapicerowanym siedziskiem

 

Jadalnia w salonie

Jadalnia w salonie to również często wykorzystywany pomysł na aranżację. Z powodu braku osobnego pomieszczenia na jadalnię, a także w przypadku dużego salonu, wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Wówczas stół i krzesła umieszczane są w części salonu, tworząc kącik jadalniany. Dla wielu osób to elegantszy sposób na przyjmowanie gości, ponieważ salon jest postrzegany jako bardziej reprezentacyjne pomieszczenie niż wykorzystywana na co dzień kuchnia. W naszej ofercie znajduje się wiele krzeseł, na których będzie można wygodnie przesiadywać podczas rodzinnych obiadów czy też kolacji ze znajomymi. Jednym z nich jest krzesło LORD. To wygodny mebel, który wyróżnia się ciekawym wyglądem. Jego oryginalne oparcie i miękkie siedzisko pozwalają na komfortowe siedzenie. Krzesło jest tapicerowane wieloma tkaninami, więc z łatwością można dobrać do niego taki materiał, który będzie idealnie pasował do salonu i wpisze się w nasze gusta. Dodatkowo mebel wykonywany jest z drewna dębowego, więc cechuje go wysoka wytrzymałość. Na pewno będzie przez wiele lat użytkowany w jadalni. W zasadzie obojętne, w którym pomieszczeniu urządzimy jadalnię, najważniejszy jest dobór do niej wysokiej jakości mebli. Wówczas wnętrze zawsze będzie doskonale wyglądać i spełni nasze oczekiwania.

komentarze

Średnia ocena: /5 na podstawie 1 opinii
Piotr
Myślę że salon jest do odpoczynku, a jadalnia powinna być osobno w kuchni.
dodaj komentarz
koszyk
lp nazwa produktu ilość cena usuń
1 PLN
suma
0.00 PLN