Menu
  • Meble
  • >
  • Blog
  • >
  • >
  • Jak wybrać idealny zestaw mebli do małego mieszkania?
wróć
08 / 01 / 2023

Jak wybrać idealny zestaw mebli do małego mieszkania?

Jak wybrać idealny zestaw mebli do małego mieszkania?

Wybór odpowiedniego zestawu mebli do małego mieszkania stanowi nie lada wyzwanie, zwłaszcza gdy mamy na oku konkretny styl i lubiane elementy dekoracyjne. Wykonanie tego w sposób funkcjonalny, estetyczny i komfortowy jest jednak jak najbardziej możliwe. Osoby podejmujące się tego zadania w niniejszym artykule znajdą praktyczne wskazówki, które pomogą im wybrać idealny zestaw mebli do małego mieszkania - oczywiście przy uwzględnieniu indywidualnych preferencji oraz oczekiwań. Sklep internetowy MEBLE ADA posiada w swojej ofercie liczne komplety stworzone w różnych stylach, wprost doskonale nadające się do niewielkich kawalerek, jak również domków jednorodzinnych.

nowoczesny półkotapczan pionowy


Optymalne zagospodarowanie przestrzeni

Jedną z najważniejszych kwestii podczas wyboru kompletu mebli do małego mieszkania jest funkcjonalność wszystkich jego elementów. Najlepiej sprawdzą się w tym wypadku meble, które mogą pełnić kilka funkcji jednocześnie. Jako przykład możemy podać rozkładane sofy oraz narożniki z funkcją spania, które za dnia służą zwykle jako wygodne miejsce do siedzenia, a nocą rozłożone mogą być przeznaczone do spania. Jeśli dodatkowo zawierają wewnątrz komorę pościelową, mebel ten można również wykorzystać do przechowywania wewnątrz rozmaitych przedmiotów. W przypadku małych mieszkań doskonale sprawdzą się wszelkie niewielkich rozmiarów i jednocześnie praktyczne meble (np. pufy ze schowkiem czy stoliki kawowe), jak również wysokie szafki lub regały zawierające dużą ilość różnego rodzaju półek mieszczących jak najwięcej domowego wyposażenia. Wśród asortymentu sklepu meblowego MEBLE ADA znajdują się wymienione powyżej grupy mebli, które zostały wykonane w zróżnicowanych estetykach oraz stylach.

Półkotapczan - dlaczego warto go wybrać?

Wartym rozważenia przez mieszkańców małych kawalerek typem mebla jest półkotapczan, który kojarzony jest w Polsce przede wszystkim z latami 70. i 80. W unowocześnionej wersji przeżywa współcześnie swój renesans, znajdując zastosowanie w wielu mieszkaniach i domkach jednorodzinnych o niewielkim metrażu. Mebel ten przypomina wyglądem meblościankę, z tym że tworzy go chowane łóżko z praktycznym regałem. Przykładem takiego produktu jest półkotapczan pionowy Teen Flex CJ-01 znajdujący się w ofercie sklepu MEBLE ADA. Dzięki swojej nowoczesnej estetyce, jasnej kolorystyce i zastosowanemu minimalizmowi wręcz idealnie odpowiada na zapotrzebowanie małego mieszkania, wpasowując się w gust nastolatków oraz dorosłych. Łóżko zapewnia swojemu użytkownikowi maksymalny komfort i jednocześnie nie zajmuje dużej ilości przestrzeni dzięki zastosowaniu mechanizmu chowania. Omawiany model półkotopaczanu został wyposażony w estetyczny i praktyczny regał składający się z trzech półek, które są dodatkowo podświetlane.

nowoczesny zestaw mebli do pokoju

 

Wielofunkcyjne zestawy mebli

Małe mieszkania z wielkim powodzeniem przyjmą wielofunkcyjne komplety mebli, które nie zajmują dużej ilości miejsca i jednocześnie oferują swoim użytkownikom mnóstwo zastosowań. Idealnym przykładem jest zestaw mebli Teen Flex SET-02 składający się z siedmiu elementów: dwóch paneli TV TF-14, biurka TF-06, nadstawki TF-07, półki TF-11, szafki wiszącej TF-10 i TF-12 oraz szafki TF-08. Całość została tak zaprojektowana, aby maksymalnie zagospodarowywać dostępną przestrzeń i przy tym być niesamowicie praktyczną w codziennym użytkowaniu. Jasna kolorystyka, nowoczesna estetyka i minimalistyczny design to elementy, które doskonale sprawdzają się w małych mieszkaniach. Uwzględniono je wszystkie w przypadku omawianego zestawu, dzięki czemu jest on nie tylko praktyczny w swym zastosowaniu, ale też estetyczny i nie zagraca przestrzeni przesadnym przepychem oraz nadmierną ilością dekoracji. W niewielkich kawalerkach i domkach jednorodzinnych warto ograniczyć wykorzystane dekoracje do minimum, co wpływa pozytywnie na optyczne powiększenie przestrzeni.

Jeśli szukają Państwo idealnych zestawów mebli do małych mieszkań, zapraszamy do zapoznania się z całym asortymentem sklepu internetowego MEBLE ADA. Szczególnie rekomendujemy zapoznać się z nowoczesną kolekcją mebli młodzieżowych Teen Flex, która stawia na pierwszym miejscu jak największą funkcjonalność, minimalistyczny design i optymalne zagospodarowanie przestrzeni.

komentarze

Skomentuj ten produkt jako pierwszy.
dodaj komentarz
koszyk
lp nazwa produktu ilość cena usuń
1 PLN
suma
0.00 PLN