Menu
wróć
06 / 03 / 2020

Klasyczne zestawy do jadalni

Klasyczne zestawy do jadalni

Jadalnia to niezwykle ważna przestrzeń w każdym domu, ponieważ to przy stole spotyka się cała rodzina w celu spożycia wspólnego posiłku, a także porozmawiania ze sobą. Często przy przestronnym stole w jadalni dzieci mogą również odrabiać lekcje, a dorośli usiąść przed laptopem i pozałatwiać bieżące przedsięwzięcia. Aranżacja jadalni nie tylko powinno być wysoce estetyczna, ale również praktyczna i funkcjonalna w codziennym użytkowaniu. Stylistyka wykorzystana w jadalni powinna nawiązywać do pomieszczenia, z którym jest połączona — na popularności zyskuje rozwiązanie otwartej kuchni na jadalnię i salon. Wspomniane pomieszczenia powinna łączyć spójna stylistyka, a także kolorystyka. Jadalnia powinna spełniać swoją funkcję, czyli zapewnić domownikom przyjemne i nadzwyczaj wygodne spożywanie posiłków.meble do jadalni w stylu klasycznym

 

Przestronny stół

Podstawowym elementem wyposażenia jadalni jest stół — to jeden z najważniejszych mebli, którego wybór powinien być szczególnie mocno przemyślany. Wybór stołu w dużej mierze jest uzasadniony naszymi indywidualnymi potrzebami, tj. wielkością rodziny oraz częstotliwością przyjmowania gości. Oczywiście, zanim wybierzesz konkretny model stołu, warto dokładnie ustalić wymiary dostępnej przestrzeni oraz przemyśleć, w jakiej stylistyce zostanie on wykonany. Jeżeli jesteś miłośnikiem klasycznych wnętrz i stylizowanych mebli, zastanów się nad stworzeniem jadalni luksusowej, obok której nikt nie przejdzie obojętnie. Klasyczny stół do jadalni nie tylko powinien charakteryzować się unikalnym designem, ale również oferować aspekt praktyczny. Przykładem stołu we wspomnianej stylistyce jest rozkładany stół LUDWIK, który wykonany jest w całości z drewna dębowego. Bryła wyposażona jest we wkładki, dzięki czemu bez większego problemu można ją dopasować do indywidualnych preferencji oraz aktualnej sytuacji. Wspomniany stół wyróżnia się pełnym subtelnej elegancji stylem (wyposażony jest w gięte nóżki), który każdemu wnętrzu doda szyku i klasy.

 

rustykalne krzesło do jadalni

 

Ergonomiczne krzesła

Kolejnym ważnym elementem wyposażenia jadalni są krzesła, które mogą być wykonane z różnorodnych materiałów, tj. drewna, tkaniny, metalu, a nawet tworzywa sztucznego. Ergonomiczne krzesło powinno charakteryzować się lekko wyprofilowanym oparciem oraz miękkim, a zarazem elastycznym siedziskiem — dzięki takiemu krzesłu, kręgosłup będzie prawidłowo podparty, a użytkownik nawet pomimo dłuższego siedzenia nie będzie odczuwał dyskomfortu. Eleganckim krzesłem, które perfekcyjnie wpisze się w przestrzeń klasycznej jadalni, jest model LUDWIK pochodzący od producenta mebli Bukowski. Krzesło o stylizowanej konstrukcji oraz giętych nóżkach dostępne jest w wielu kolorach wybarwienia, a także materiałach obiciowych, dlatego można swobodnie stworzyć wyjątkową aranżację jadalni. Stół Ludwik wraz z opisywanymi powyżej krzesłami stworzą nietuzinkowy zestaw klasycznych mebli do jadalni, która zyska na iście królewskiej i ponadczasowej stylistyce.

 

meble z drewna dębowego

komentarze

Średnia ocena: /5 na podstawie 1 opinii
Hubert
Wybór stołu zależy od liczby osób mieszkających w mieszkaniu czy domu. Jeśli często odwiedza nas rodzina pomyślmy o rozkładanym stole.
dodaj komentarz
koszyk
lp nazwa produktu ilość cena usuń
1 PLN
suma
0.00 PLN