Menu
wróć
04 / 14 / 2020

Materace sprężynowe

Materace sprężynowe

Materac to praktyczna konstrukcja, która została stworzona w celu zapewnienia naszemu ciału odpowiedniego podparcia podczas snu lub wypoczynku w pozycji leżącej. Odpowiednio dobrany materac pozwoli na osiągnięcie bezpiecznego, komfortowego, a zarazem zdrowego snu. Sypialnia to zazwyczaj przestrzeń o ograniczonych powierzchniowo wymiarach, dlatego wiele osób decyduje się na zakup sofy lub narożnika, które można adaptować do potrzeb użytkowników, jednakże znacznie bardziej wygodną opcją jest zainwestowanie w stabilne łóżko oraz materac, które posłużą przez wiele lat codziennego użytkowania. Planując zakup łóżka, nie tylko należy zastanowić się nad wykorzystanymi w produkcji ramy materiałami, ale również nad stelażem i materacem, które będą odpowiadać za nasz sen. Wymienione elementy, jeżeli zostaną dobrze dobrane, nie tylko zadbają o codzienną regenerację, ale również o kondycję kręgosłupa.

kieszeniowy materac sprężynowy


Jakie wypełnienie materaca?

Decydując się na zakup materaca, należy zastanowić się nad kilkoma elementami przed podjęciem ostatecznej decyzji. Koniecznie trzeba przemyśleć, jaki rodzaj materaca wybieramy, a także jaka będzie jego twardość — nie wolno zapomnieć również o odpowiednio dobranych rozmiarach względem łóżka. W łóżku spędzamy znaczną część naszego życia, dlatego warto zainwestować w ten element wyposażenia, który po ciężkim dniu pozwoli zregenerować organizm, a także uspokoić zszargane nerwy. Wybrany materac powinien być perfekcyjnie dobrany do naszej wagi, a także wzrostu. Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie modelu, który nie jest ani zbyt twardy, ani zbyt miękki — powinien dopasować się do naszego kręgosłupa w dość naturalny sposób. W sklepach meblowych dostępny jest ogromny wybór materaców, które zazwyczaj mają odmienne wkłady — to one wpływają na nasz wypoczynek. Dostępne są wypełnienia piankowe, np. z pianki poliuretanowej czy pianki termoelastycznej, jak również lateksowe, które są mieszanką lateksu syntetycznego z mleczkiem drzewa kauczukowego. Coraz większą popularnością cieszą się materace kieszeniowe, które są połączone względem siebie cienkimi woreczkami tkaninowymi.

Materac bonellowy, pocet oraz multipocket

Omawiane w artykule materace sprężynowe można podzielić na trzy typy, tj. materace kieszeniowe, multipocketowe oraz materace bonellowe. Materace kieszeniowe, czyli pocket znane są z tego, że każda sprężyna jest niejako umieszczona w osobnej kieszonce wykonanej z materiału, która dostosowuje się do kształtu ciała. Materace bonellowe często połączone są ze sobą drutem o dużej elastyczności, co pozwala na równomierne rozłożenie ciężaru ciała — jest to rodzaj materaca, który sprawdzi się u osób o większej wadze ciała. Ostatnim gatunkiem materacy sprężynowych są modele multipocket, które różnią się od wyżej wymienionych materacy gęściej rozłożonymi sprężynami, co sprawia, że materac zachowuje ogromną elastyczność punktową.

wygodny materac sprężynowy

Jak wybrać dobry materac?

Określenie dobry materac oznacza, że powinien on zostać wykonany z dobrej jakości materiałów, charakteryzujących się trwałością oraz odpowiednią wytrzymałością. Ciekawym modelem reprezentującym materac sprężynowy będzie materac MAKARENA, który dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika, dzięki czemu gwarantuje komfortowy sen — niemal nieodczuwalne są ruchy partnera. Wspomniany model został zbudowany na bazie sprężyn multipocket, które tworzą aż siedem stref twardości — każda jest dopasowana do potrzeb innej partii ciała. Jedna strona materaca wykonana jest z płyty lateksowej profilowanej, natomiast druga z pianki Visco, dzięki którym każdy będzie mógł wybrać stronę spełniającą indywidualne oczekiwania. Materac dostępny jest wraz z pokrowcem o oryginalnym designie.

komentarze

Średnia ocena: /5 na podstawie 2 opinii
Adrian
Ja dodatkowo materac wybierałem z pomocą obsługi sklepu co zaważyło między innymi na decyzji o tym, że będzie miał sprężyny. Miałem nieco mieszane uczucia ale materac został przysłany bardzo szybko i wystarczyła jedna przespana noc aby rozwiać wszelkie wątpliwości.
Hady
Materace sprężynowe to dla mnie najlepsze rozwiązanie a ta pianka dostosowująca się do kształtu ciała to super wygoda. Ja wybrałem dwustronny i mam nadzieję, że dzięki temu posłuży mi znacznie dłużej.
dodaj komentarz
koszyk
lp nazwa produktu ilość cena usuń
1 PLN
suma
0.00 PLN