Menu
  • Meble
  • >
  • Blog
  • >
  • Jadalnia
  • >
  • Okrągły czy prostokątny — jaki stół lepiej sprawdzi się w jadalni?
wróć
07 / 08 / 2021

Okrągły czy prostokątny — jaki stół lepiej sprawdzi się w jadalni?

Okrągły czy prostokątny — jaki stół lepiej sprawdzi się w jadalni?

Jadalnia jest przestrzenią, w której spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi na spożywaniu smacznych posiłków, delektowaniem się napojami, jak również wspólnymi rozmowami. Jadalnia najczęściej jest przestrzenią o niewielkich wymiarach metrażowych, dlatego wybór odpowiedniego stołu i krzeseł powinien być przemyślany. W przypadku niewielkiej jadalni chcemy, aby stała się ona miejscem funkcjonalnym i praktycznym w codziennym użytkowaniu, a zarazem nie została przytłoczona nadmiarem mebli lub niedopasowaną kolorystyką. Wybierając stół do jadalni, należy zastanowić się nad modelem o prostokątnym kształcie blatu, nad stołem okrągłym, jak również nad modelami z rozkładanymi blatami, dzięki którym szybko można powiększyć dostępną przestrzeń w przypadku wizyty gości. Jaki stół najlepiej sprawdzi się w przestrzeni jadalni?


okrągły stół rozkładany


Rozkładany stół okrągły

Stojąc przed wyborem stołu do jadalni, musimy zastanowić się jaki kształt blatu wybierzemy: okrągły czy prostokątny? Oczywiście zarówno jedna opcja, jak i druga ma swoje wady oraz zalety. Stół o okrągłym blacie w małej przestrzeni jadalni będzie prezentował się subtelnej, jak również zmieści się przy nim dość duża liczba osób. Brak kantów sprawia, że będzie to mebel przyjazny małym dzieciom, którym nie grozi ryzyko uderzenia się o ostrą krawędź. Okrągły stół jest idealnym rozwiązaniem do jadalni jeżeli często będziemy przyjmować gości i będziemy potrzebować większej powierzchni użytkowej. Stół o okrągłym blacie gwarantuje komfortowe użytkowanie, a zarazem nie zabierze zbyt dużo cennej powierzchni użytkowej. Okrągły stół wprowadzi również do przestrzeni jadalni akcent elegancji. Ciekawym rozwiązaniem do przestrzeni skandynawskiej, prowansalskiej, jak i nowoczesnej jadalni będzie model PROVANCE PRO.074. Ten okrągły stół umieszczony jest na czterech solidnych nóżkach wykonanych z trwałego materiału, a także wyposażony jest w funkcję rozkładania. Okrągły stół rozkładany idealnie sprawdzi się, gdy odwiedzi nas większa liczba gości — nie tylko każdy będzie odczuwał komfort i swobodę przestrzeni, ale również na stole będzie można wyeksponować dekoracje podkreślające klimat wnętrza.


prostokątny stół do jadalni


Zalety i wady stołu prostokątnego 

Stół o prostokątnym blacie łatwiej jest dopasować do różnorodnych aranżacji, np. klasycznych czy nowoczesnych. Taki model jest nie tylko ustawny, ale również również w razie potrzeby można go przysunąć bezpośrednio do ściany. Prostokątny stół uznawany jest za mebel o ponadczasowej formie, jednakże ma pewne wady, m.in. są nimi ostre krawędzie, które nie tylko zmniejszają dostępną przestrzeń, ale również mogą okazać się dość niebezpieczne w codziennym użytkowaniu, szczególnie jeżeli w domu znajdują się małe dzieci. Do industrialnej jadalni doskonale sprawdzi się stół o prostokątnym blacie MATIN MAT.074.XX, który wykonany jest z połączenia naturalnej okleiny z kłodami starego dębu i elementami litego drewna. Elegancki stół umieszczony jest na dwóch metalowych płozach wykończonych w czarnym wybarwieniu. Do wspomnianego modelu istnieje możliwość dokupienia dodatkowej wkładki, dzięki czemu stół zostanie powiększony. Który stół wybierzesz do niewielkich rozmiarów jadalni?komentarze

Skomentuj ten produkt jako pierwszy.
dodaj komentarz
koszyk
lp nazwa produktu ilość cena usuń
1 PLN
suma
0.00 PLN