Menu
wróć
03 / 08 / 2019

Pokój młodzieżowy dla chłopca

Pokój młodzieżowy dla chłopca

Pokoje młodzieżowe muszą łączyć w sobie wiele funkcji, ponieważ jednocześnie są sypialnią, miejscem do nauki, relaksu, rozrywki, jak również towarzyskich spotkań z rówieśnikami. Dodatkowo niezwykle ważne jest, aby pomieszczenie doskonale pasowało do gustu nastoletniego lokatora. Zatem co zrobić, aby pokój młodzieżowy z powodzeniem służył dziecku dłużej niż tylko jeden sezon? Przede wszystkim należy liczyć się ze zdaniem chłopca. W otoczeniu ulubionych kolorów, wzorów oraz mebli będzie czuł się swobodnie — z pasją będzie rozwijał poszczególne zainteresowania. Pokój dla nastoletniego chłopca powinien być zaaranżowany z uwzględnieniem jego indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Oryginalnym pomysłem będzie podzielenie pomieszczenia na trzy strefy — sypialnianą, do nauki oraz do relaksu. Pokój młodzieżowy to przestrzeń, w której warto zadbać o każdy, nawet najmniejszy szczegół.


meble do pokoju o prostych kształtach

 

W jaki sposób wydzielić miejsce dla nauki?

Strefa do nauki jest młodzieżowym „must have”! Biurko dopasowane do wzrostu dziecka oraz obrotowy fotel zapewnią mu odpowiednią pozycję w czasie pracy nad zadaniami domowymi lub nauką na sprawdzian. Te dwa elementy wyposażenia pokoju mają duży wpływ na prawidłowy rozwój oraz zdrowie Państwa dziecka, dlatego warto dobrać wysokiej klasy meble, które będą uzupełnione o regulujące mechanizmy — meble będą odpowiednio przystosowane do nastolatka pomimo ciągłego etapu rośnięcia. Kącik przeznaczony do nauki powinien znajdować się w pobliżu okna — dostęp do naturalnego światła dziennego będzie aranżacyjnym plusem. Warto również zadbać o to, aby blat biurka był dosyć spory — będą musiały się na nim pomieścić książki, zeszyty, oraz laptop, komputer stacjonarny. Najlepszym rozwiązaniem będzie model z szufladami oraz szafkami — pomoże w organizacji przedmiotów oraz utrzymaniu czystości.

 

Pokój młodzieżowy jako manifest dorosłości

W trakcie trwania okresu nastoletniego w szczególności widoczna jest potrzeba służąca uzewnętrznieniu swoich indywidualnych zainteresować — niejako jest to zaznaczenie kolejnego etapu w swoim życiu. Pokój młodzieżowy dla chłopca będzie swoistą twierdzą na okazanie osobowości. Kluczem do udanej aranżacji będzie postawienie na odpowiednie proporcje — warto zastanowić się między tym, co dorosłe i tym, co dziecinne. Do jednego z najbezpieczniejszych rozwiązań będzie należeć wybranie stonowanej, wręcz spokojnie palety barw do umieszczenia na ścianach — będzie stanowiła bazę do dalszego rozwijania aranżacji wnętrza. Podstawowe barwy nie powinny być jednak nudne — warto skorzystać z kontrastu barw zimnych i ciepłych. Do przełamania palety kolorystycznej można również uwzględnić naklejki naścienne czy ciekawe tapety.

 

nowoczesne biurko młodzieżowe

 

Wygodna strefa sypialniana

Pokój młodzieżowy dla chłopca powinien być wyposażony w model łóżka z funkcjonalnym pojemnikiem na pościel, poduszki oraz koce. W taki sposób, szczególnie w małej przestrzeni zaoszczędzą Państwo sporo miejsca w szafach i komodach. Nastoletni chłopcy często spędzają w łóżku wiele czasu — grając na laptopie, oglądając filmy czy czytając książki, dlatego nie może zabraknąć im dobrego źródła oświetlenia. Interesującym rozwiązaniem będzie lampka nocna na ruchomym ramieniu, którą można skierować w pożądany punkt. Przy łóżku nie może zabraknąć również szafki nocnej, na której nastolatek będzie przechowywał rzeczy, które są mu potrzebne pod ręką, gdy udaje się na odpoczynek. Praktyczne i estetyczne aspekty powinny się harmonijnie równoważyć w pokoju młodzieżowym dla chłopca.

komentarze

Średnia ocena: /5 na podstawie 1 opinii
Danuta
Podzielenie pokoju na trzy strefy to u mnie pierwszy krok do przodu, jednak muszę przyznać że najważniejszym w tym wszystkim było dopasowanie wszystkiego do gustu syna. Zapomniałam na chwilę ze to już nastoletni chłopak, w dodatku z mocnym charakterem i najnormalniej gość wie czego chce. Na całe szczęście trochę dał sobie pomóc :) a co najważniejsze po tym całym przedsięwzięciu nasze relacje bardzo się polepszyły. Każdy sklep powinien mieć taki blog, dla niektórych to jest doprawdy ogromna pomoc. Dziękuje.
dodaj komentarz
koszyk
lp nazwa produktu ilość cena usuń
1 PLN
suma
0.00 PLN