Menu
wróć
06 / 14 / 2019

Półkotapczan nowoczesny

Półkotapczan nowoczesny

Półkotapczan to łóżko składane do szafy, który szczyt swojej największej popularności osiągnął w latach 70. i 80. Modele PRL-owskie nie wyróżniały się niczym szczególnym, ich główną zaletą była oszczędność przestrzeni użytkowej w pokoju. W dzisiejszych czasach na rynku meblowym coraz częściej pojawiają się nowoczesne półkotapczany zachwycające niepowtarzalną funkcjonalnością oraz designerskim wyglądem. W ofertach sklepów meblowych dostępne są półkotapczany przeznaczone dla dzieci, jak i przygotowane pod elegancką przestrzeń salonu lub pokoju dziennego — pełniące jednocześnie funkcję sypialni. Z pewnością półkotapczan będzie praktycznym rozwiązaniem w kawalerce, gdzie w formie rozłożonej będzie pełnił funkcję zestawu wypoczynkowego lub komfortowego łóżka sypialnianego.


tapczan do pokoju młodzieżowego


Renesans półkotapczanów

Z pewnością wiele osób pamięta półkotapczan z lat swojej młodości, kiedy tego typu rozwiązania królowały w pokojach młodzieżowych oraz pokojach dziecięcych. We współczesnych czasach możemy mówić o pewnego rodzaju odrodzeniu mody na półkotapczany. Nie tylko wracają do pokojów nastolatków, ale robią furorę w sypialniach, salonach i pokojach dziennych, a to wszystko dzięki odświeżeniu tego lekko przykurzonego projektu i wprowadzeniu niekonwencjonalnego wzornictwa.


Innowacyjne uzupełnienie małych wnętrz

Dzięki składanej konstrukcji, umożliwiającej zmianę tapczanu w szafę, mebel staje się wielofunkcyjnym elementem wyposażenia, dodatkowo zajmującym niewiele miejsca. Połączenie w jednym meblu aspektu praktycznego oraz nowoczesnego stylu sprawia, że w łatwy sposób będzie można przemienić salon w sypialnię i odwrotnie. Jednym z takich modeli jest CONCEPT PRO PÓŁKOTAPCZAN CP01, który świetnie sprawdzi się w roli wygodnego łóżka, dzięki konstrukcji wykonanej ze szczebelkowego stelażu. Wspomniany model został wyposażony w system umożliwiający kontrolę otwierania łóżka — system nie otworzy się, gdy tego nie chcemy. Co więcej, do wyboru dostępne są aż trzy odmienne rozmiary szerokości półkotapczanów, tj. 90 cm, 120 cm oraz 140 cm, jak również możliwy jest wybór między ułożeniem pionowym i poziomym.

 

tapczan jednoosobowy z funkcją spania


Dlaczego warto zaopatrzyć się w półkotapczan?

Półkotapczan jest meblem dostępnym w wielu wariantach, np.: jednoosobowym, dwuosobowym, dziecięcym itd. Prezentuje się on niezwykle elegancko na tle nowoczesnych aranżacji. Praktyczne półkotapczany wykonane są z wysokiej jakości płyty meblowej lub wyselekcjonowanego drewna, które jest gwarancją solidności i wytrzymałości. Półkotapczan jest sprytnym rozwiązaniem do wyposażenia niewielkiego rozmiaru pomieszczenia. To proste połączenie, za którego sprawą przestrzeń będzie wyglądała na niezbyt zagraconą, wręcz uporządkowaną, a do tego modną.

komentarze

Średnia ocena: /5 na podstawie 2 opinii
Piotrek
Można gdzieś w ogóle dostać jeszcze takie półkotapczany ?
Marie
Większości chyba się z PRL-em kojarzą półkotapczany jednak odkąd postanowiłam takie właśnie rozwiązanie wprowadzić w życie do mojej kawalerki jestem w szoku bo 2,5m2 w stosunku do całej powierzchni 23m2 jaką dysponuję to istny raj, bezludna wyspa i oaza spokoju ;)
dodaj komentarz
koszyk
lp nazwa produktu ilość cena usuń
1 PLN
suma
0.00 PLN