Menu
wróć
05 / 31 / 2019

Pomysły na aranżację pokoju młodzieżowego

Pomysły na aranżację pokoju młodzieżowego

Aranżacja pomieszczenia, w którym nastolatek będzie spędzał większą część swojego wolnego czasu, jest o tyle skomplikowana, że młody dorosły dopiero co wkroczył na ścieżkę prowadzącą do poszukiwania własnego stylu. Warto pamiętać, że nastolatek nie jest już dzieckiem, jak również nie jest jeszcze osobą dorosłą, dlatego najlepszą opcją wyboru jest wspólne podjęcie decyzji. To właśnie nastolatek powinien poddać Państwu pomysły i inspiracje na wprowadzenie poszczególnych rozwiązań meblowych oraz odpowiadającej mu kolorystyki. Niezwykle ważnym aspektem projektowania wnętrza jest odpowiednie rozplanowanie przestrzeni pokoju młodzieżowego — należy zapewnić dziecku należytą strefę nauki, wypoczynku oraz rozrywki. Warto pamiętać, że ostateczna aranżacja wnętrza będzie zależeć od płci dziecka, wykazywanych przez niego zainteresowań oraz dostępnego metrażu.

meble do pokoju młodzieżowego

 

Pokój dla chłopców i dziewcząt

Wygląd pokoju młodzieżowego w dużym stopniu zależny jest od płci dziecka — jego indywidualnych zainteresowaniach oraz ukazywanej przez nastolatka osobowości. Każdy pokój można urozmaicić nawiązaniami do piłki nożnej, motoryzacji, urody, muzyki i kina. We współczesnych trendach aranżacji wnętrz panuje przede wszystkim styl nowoczesny, który z pewnością idealnie wpasuje się do wysoce praktycznego i estetycznego pokoju nastolatka. W przestrzeni młodej kobiety nie powinno zabraknąć stylowej toaletki oraz odpowiedniego miejsca przeznaczone na garderobę — niezwykle przydatnym akcesorium będzie funkcjonalne lustro, w którym można zobaczyć całą swoją sylwetkę. Dobrym pomysłem do pokoju dorastającego mężczyzny jest wprowadzenie dodatkowej przestrzeni pod sprzęt do gier lub miejsce ćwiczeń, tj.: ściankę wspinaczkową czy mini siłownię.

Stylowe ozdoby pokoju młodzieżowego

Pokój młodzieżowy nie może być miejscem nudnym! Najlepszym sposobem na ożywienie stonowanej i bezbarwnej przestrzeni będzie zainwestowanie w fototapety lub tapety z oryginalnymi wzorami. Na popularności coraz bardziej zyskują tapety z konturami kontynentów, scenami z komiksów oraz wzorami roślinnymi, geometrycznymi i zwierzęcymi. Ciekawym dodatkiem będzie tablica magnetyczna lub korkowa, na której nastolatek będzie mógł umieszczać najważniejsze informacje dotyczące szkoły lub najbliższych planów. Must have każdego pokoju młodzieżowego są pufy lub ogromne poduszki przeznaczone do siedzenia na podłodze — produkt będzie szczególnie przydatny podczas odwiedzin kolegów i koleżanek.

 

klasyczne meble do salonu i pokoju dziennego

Tanie meble wysokiej jakości

Warto pamiętać, że doskonałe efekty aranżacyjne można uzyskać również dzięki niskim nadkładom pieniężnym. Komfortowym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w indywidualną kolekcję mebli, dzięki której w całości zaaranżujemy pokój młodzieżowy. Na stronie naszego sklepu meblowego online znajdą Państwo między innymi kolekcje wyprodukowane przez markę Lenart. Nowoczesny system meblowy w całości stworzony jest z dobrej jakości płyty meblowej laminowanej, natomiast fronty z płyty lakierowanej na połysk. W praktycznym, a zarazem wysoce estetycznym systemie mebli znajdą Państwo: biurko, regał narożny, półkę wiszącą, komodę, regał, szafę narożną oraz szafki. Niezależnie od płci dziecka wato zadbać o urządzenie pokoju w zależności od upodobań. Przed podjęciem końcowej decyzji warto porozmawiać z dzieckiem i dowiedzieć się, czego tak naprawdę pragnie w przestrzeni swojego pokoju.

komentarze

Skomentuj ten produkt jako pierwszy.
dodaj komentarz
koszyk
lp nazwa produktu ilość cena usuń
1 PLN
suma
0.00 PLN