Menu
  • Meble
  • >
  • Blog
  • >
  • Dom
  • >
  • Szafy przesuwne ratunkiem dla małych mieszkań
wróć
10 / 03 / 2023

Szafy przesuwne ratunkiem dla małych mieszkań

Szafy przesuwne ratunkiem dla małych mieszkań

Szafy przesuwne stały się absolutnym hitem na rynku meblarskim już wiele lat temu. Wtedy stały się odpowiedzią na zapotrzebowanie pojemnej szafy, która zmieści się we wnęce znajdującej się w niewielkim mieszkaniu i jednocześnie całkowicie ją zapełni. Obecnie drzwi przesuwne są montowane nie tylko we wnękowych szafach wykonywanych często na wymiar, ale również w szafach wolnostojących dedykowanych różnego rodzaju pomieszczeniom: sypialniom, przedpokojom, salonom, kuchniom, jadalniom czy też pokojom dziecięcym. Jakie są zalety i wady tego rozwiązania? Dlaczego szafy przesuwne stanowią świetną opcję dla niewielkich kawalerek oraz małych domków jednorodzinnych?

 

Praktyczne zastosowania szaf przesuwnych

W pierwszej kolejności zwrócimy Państwa uwagę na praktyczne zastosowania szaf przesuwnych, które doskonale sprawdzają się w przestrzeniach o małym metrażu, ale oczywiście nie tylko. Główną zaletą szaf z drzwiami przesuwnymi jest fakt, że nie potrzebują one dodatkowego miejsca przeznaczonego na wygodne otwieranie drzwi - tak w jak w przypadku szaf uchylnych. Daje to ogromne możliwości względem położenia szafy w wybranym pomieszczeniu, ponieważ spokojnie może stać w pobliżu innych mebli. W niewielkich mieszkaniach często po prostu nie dysponujemy odpowiednią ilością wolnej przestrzeni, aby móc dołożyć do lokalizacji szafy zapas miejsca przeznaczony na wygodne otwieranie drzwi. Szafy przesuwne całkowicie likwidują ten problem, ponieważ ich drzwi są przesuwane do boku. Omawiany typ szafy związany jest z jeszcze jedną istotną zaletą. Komu z nas nie zdarzyło się nigdy umieścić aż tyle rzeczy w szafie, że spowodowały otworzenie się drzwi, tym samym z niej wypadając? Drzwi przesuwne mają na tyle stabilnie rozmieszczone fronty, że nawet bardzo upchane ubrania czy też inne przedmioty nie wypadną z tego modelu szafy.

 

biała szafa przesuwna

 

Estetyka szaf przesuwnych

Szafy przesuwne to nie tylko optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni i szereg praktycznych zastosowań, ale też szczególna estetyka i nowoczesny design. Dużej powierzchni fronty tego typu szafy doskonale wkomponowują się w klimat i styl rozmaitych wnętrz. Drzwi, na które składają się szafy przesuwne, mogą być wykonane z różnych materiałów dopasowujących się do wyglądu pozostałego wyposażenia oraz dostarczających określone walory wizualne i rozwiązania praktyczne. Częstym wyborem do sypialni i przedpokojów są więc szafy przesuwne z lustrzanymi frontami, które są nie tylko piękne, ale też umożliwiają przejrzenie się w nich podczas doboru odpowiedniej stylizacji. Eleganckim i jednocześnie nowoczesnym przykładem takiego mebla jest szafa przesuwna JOLA XIII, która przy tym odznacza się solidnym wykonaniem, estetycznym wykończeniem i dużą pakownością. Szafy z drzwiami przesuwnymi wcale nie muszą składać się w całości z otwartych półek i części z drążkiem, niektóre ich modele znajdujące się w asortymencie sklepu internetowego MEBLE ADA zawierają również szuflady, jak choćby dostępna w dwóch wariantach kolorystycznych szafa przesuwna ARTI AR-22.

 

szafa z drzwiami przesuwnymi

 

Czy szafy przesuwne mają jakieś wady?

Sporo osób rozważających zakup szafy przesuwnej zastanawia się nad minusami tego rozwiązania. Tak jak każdy typ tego mebla, szafa przesuwna również ma swoje wady, które według nas nie są jednak zbyt duże. Podstawowa dotyczy faktu, że większość modeli szaf przesuwnych uniemożliwia korzystanie z nich przez dwie osoby naraz. Dzieje się tak ze względu na możliwość otworzenia wyłącznie jednych drzwi w tym samym czasie. Niektórzy użytkownicy szaf przesuwnych skarżą się także na dość głośne działanie tego typu szafy, z tym że kwestia ta uzależniona jest od jakości wybranego produktu i poprawności jego montażu. Kluczowe jest tutaj skorzystanie z oferty sklepu oferującego solidne szafy przesuwne, które zostaną zamontowane zgodnie z instrukcją producenta - najlepiej przez specjalistę mającego stosowną wiedzę i umiejętności. Sklep internetowy MEBLE ADA posiada w swoim asortymencie wysokiej jakości szafy z drzwiami przesuwnymi, które wyróżniają się dużą pojemnością i wyjątkową estetyką. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z całą naszą ofertą szaf przesuwnych!

komentarze

Skomentuj ten produkt jako pierwszy.
dodaj komentarz
koszyk
lp nazwa produktu ilość cena usuń
1 PLN
suma
0.00 PLN