Menu
  • Meble
  • >
  • Blog
  • >
  • Salon
  • >
  • Urządzamy salon w stylu nowoczesnym! - jak zrobić to modnie?
wróć
10 / 17 / 2023

Urządzamy salon w stylu nowoczesnym! - jak zrobić to modnie?

Urządzamy salon w stylu nowoczesnym! - jak zrobić to modnie?

Salon w stylu nowoczesnym to coś, co od lat dominuje w trendach wnętrzarskich. Wielu osobom całkowicie niesłusznie kojarzy się on z chłodną atmosferą, surowym minimalizmem i brakiem spersonalizowanych dodatków. Nowoczesne pokoje dzienne mogą mieć wiele różnych twarzy, przyjmując z powodzeniem liczne wydania mebli do salonu. W niniejszym artykule podpowiadamy, jak urządzić elegancki, przytulny lub wyjątkowy salon, wykorzystując do tego celu nasze kolekcje AGIS, FOREST, PIEMONTE oraz SOPHIE.

 

Salon nowoczesny niejedno ma imię

Salon w stylu nowoczesnym może mieć wiele wydań, dostarczając mnóstwo inspiracji i stwarzając coraz to nowsze rozwiązania. Dzięki temu wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością na rynku i doskonale wpasowuje się w ciągle zmieniające się trendy. Niektóre osoby całkowicie niesłusznie kojarzą pokój dzienny w stylu nowoczesnym z nudnym minimalizmem, chłodną atmosferą i brakiem indywidualizmu, z czym zupełnie się nie zgadzamy. Każdy salon w nowoczesnym wydaniu może być inny, a jego ostateczny wygląd, atmosfera i charakter zależą od wielu czynników, wśród których na pierwszy plan wysuwają się zakupione meble do salonu. Pokój dzienny pozostający w zgodzie z najnowszymi trendami może odznaczać się zarówno wysoką klasą, elegancją i wyrafinowanym designem, jak i przytulną atmosferą, ciepłą kolorystyką oraz nawiązaniem do stylu boho bądź rustykalnego. Pierwszą opcję można choćby uzyskać wraz z naszymi meblami do salonu FOREST łączącymi oryginalną kolorystykę i nietuzinkowy design z klasyczną symetrią, podczas gdy meble do salonu AGIS wpasowują się w pokój dzienny, w którym panują przytulna atmosfera, wyjątkowy charakter i lekkie formy geometryczne.

 

witryna do salonu

 

Kolorystyka nowoczesnego salonu

Ważnym elementem podczas aranżacji każdego wnętrza, włączając w to oczywiście salon, jest dobór odpowiedniej kolorystyki. Jeśli chodzi o styl nowoczesny, mamy ogromną dowolność - wszystko zależy od naszych preferencji i oczekiwanego efektu końcowego. Doskonale sprawdzają się w tym wypadku zarówno jasne i stonowane barwy, jak i intensywne bądź ciemne kolory. Niektórzy stawiają również na nietuzinkowe połączenia różnych barw, na przykład decydując się na zestawienie delikatnych i jasnych kolorów wyposażenia pokoju dziennego z głębokimi i ciemnymi odcieniami jego ścian. Taki efekt można uzyskać, wybierając meble do salonu SOPHIE, które wykorzystane w eleganckiej kompozycji oferują unikalność, głębię i swego rodzaju zmysłowość. Jeśli natomiast preferują Państwo sytuację odwrotną, czyli ciemne i posągowe meble na tle jasnych ścian dodających przestrzeni wrażenia przytulności i ciepła, w tym wypadku świetnie się sprawdzą meble do salonu PIEMONTE. W asortymencie sklepu internetowego MEBLE ADA znajdują się nowoczesne meble do salonu utrzymane w różnych barwach, wśród których królują również jasne i ciemne drewno, połączenia drewna z różnymi kolorami (zwykle jest to biel lub czerń) oraz liczne nietuzinkowe kolory (jak np. głęboka zieleń ze złotymi zdobieniami proponowana przez ekskluzywną kolekcję FOREST).

 

komoda do salonu

 

Wykończenie salonu w stylu nowoczesnym

Jeśli już mamy wybraną kolorystykę pokoju dziennego i zakupione wyposażenie, możemy przejść do tematu motywów dekoracyjnych i akcesoriów odpowiedzialnych za ostateczny wygląd pomieszczenia oraz za panujący w nim nastrój. Tak jak już niejednokrotnie wspomnieliśmy w niniejszym artykule, styl nowoczesny dostarcza wiele różnorodnych rozwiązań. Mimo że kojarzony jest głównie z minimalizmem, z powodzeniem przyjmuje rozmaite dekoracje i dodatki - ważne jest jedynie to, aby zachować w aranżacji całości umiar i dobry smak. Wśród popularnych w ostatnich latach motywów dekoracyjnych znajdują się: kontrasty kolorystyczne, wzory geometryczne i wyraźne formy. Tak naprawdę ogranicza Państwa wyłącznie wyobraźnia, a w razie braku pomysłów swoimi inspiracjami służą liczne magazyny wnętrzarskie.

Nowoczesność niejedno ma imię, dlatego właśnie oferujemy liczne kolekcje odpowiadające różnym jej wydaniom. Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą mebli do salonu, które doskonale wpasują się w zróżnicowane Państwa oczekiwania, gusta i preferencje.

komentarze

Skomentuj ten produkt jako pierwszy.
dodaj komentarz
koszyk
lp nazwa produktu ilość cena usuń
1 PLN
suma
0.00 PLN